DAJ CYNK

[Aktualizacja] Galaxy Fold jednak wstrzymany. Problemy z ekranem przesuwają premierę

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6944

Samsung nie może sobie pozwolić na kolejną katastrofę z flagowym smartfonem w roli głównej i wstrzymuje wprowadzenie na rynek składanego Galaxy Fold. Wszystko przez problemy z ekranem.

Pomimo tłumaczeń, że problemy z pierwszymi egzemplarzami Galaxy Fold, które trafiły do recenzentów wynikały z tego, że były to smartfony z wczesnych partii produkcji i nie jest to nic poważnego, Samsung postanowił wstrzymać się z jego rynkową premierą.

Zobacz: [Aktualizacja] Galaxy Fold to bubel? Smartfony psują się po kilku dniach użytkowania

Winny wszystkiemu okazał się ekran. Największym problemem ma być odsłonięty element zawiasu w górnej części urządzenia, który nie wytrzymuje przeciążeń związanych z otwieraniem i zamykaniem konstrukcji. Pojawił się również przypadek, w którym na zachowanie ekranu wpłynęły, bliżej nieokreślone przez Samsunga, substancje znajdujące się w jego wnętrzu.

Dodatkowo producent musi poprawić komunikację dotyczącą folii ochronnej umieszczonej na wyświetlaczu. Stanowi ona integralny element ekranu i jak tłumaczyli pierwszy recenzenci smartfonu, informacja o tym żeby jej nie usuwać nie była umieszczona na obudowie, opakowaniu, ani folii, w którą jest owinięty smartfon zaraz po zakupie. Jak tłumaczył znany YouTuber Marques Brownlee, gdyby w którymkolwiek widocznym miejscu znalazła się odpowiednio widoczna informacja o tym, że folii nie należy usuwać, to by tego nie zrobił.

Zobacz: Składany smartfon? Samsung chce składać tablety i to dopiero będzie ciekawe

Samsung nie może sobie pozwolić na kolejną wpadkę z flagowym smartfonem. O ile jeszcze z palących problemów z Galaxy Note7 udało się wyjść bez większych obrażeń, tak w przypadku Galaxy Fold może nie być tak łatwo. Z jednej strony, ze względu na to, że składany smartfon to całkowita nowość na rynku i od tego zależeć będzie zaufanie klientów do kolejnych tego typu konstrukcji firmy. Z drugiej strony, jeśli okaże się, że wizja Samsunga nie wyszła, a składany Huawei Mate X będzie działać dużo lepiej, to będzie dla Samsunga równie duży problem.

Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

Aktualizacja

Wygląda na to, że Samsung chce całkowicie wyczyścić rynek z Galaxy Fold. Koreańczycy zabierają nawet egzemplarze testowe, które trafiły do recenzentów. Wszystko po to, aby dokładnie zbadać sprawę problemów z ekranami. Ile ma to potrwać? Wstępnie przewija się termin dwóch tygodni. Mate X ma zadebiutować dopiero w czerwcu, więc Koreańczycy nie muszą się zbytnio śpieszyć.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu