DAJ CYNK

Russell Vought z gabinetu Trumpa prosi o dwuletnie opóźnienie ograniczeń w stosunku do firmy Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6440

Pełniący obowiązki szefa finansów w amerykańskim rządzie Russell Vought wysłał list do wiceprezydenta Mike'a Pence'a i dziewięciu członków kongresu z prośbą o dwuletnie opóźnienie niektórych ograniczeń nałożonych na firmę Huawei.

Russell Vought uzasadnia swoją prośbę chęcią zapewnienia skutecznego wdrożenia zakazu bez narażania pożądanych celów bezpieczeństwa. Ustawa o wydatkach Pentagonu na rok 2020, podpisana w ubiegłym roku, wprowadziła szereg zakazów dla agencji federalnych i ich kontrahentów, którzy wykorzystują federalne środki finansowe, na zakup produktów firmy Huawei, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego.

Zobacz: Google: Blokada Huawei przez USA negatywnie odbije się na bezpieczeństwie narodowym

Reuters napisał, że w treści listu Voughta znalazła się informacja, zgodnie z którą harmonogram ograniczeń wobec chińskiej firmy spowodowałby dramatyczną redukcję liczby przedsiębiorców mogących handlować z rządem USA. Pełniący obowiązki szefa finansów w amerykańskiej administracji poprosił, aby ograniczenia w zakupie sprzętu firmy Huawei nałożone na dostawców rządowych rozpoczęły się nie za dwa lata, ale za cztery lata. Dwuletnie opóźnienie miałoby pozwolić na przemyślenie potencjalnych skutków i znalezienie możliwych rozwiązań.

Zobacz: Trump: "Huawei to coś bardzo niebezpiecznego". Tylko nie wiadomo dlaczego...

Ograniczenia narzucane na firmę Huawei mogą wpłynąć nie tylko na amerykańską administrację. Od czasu do czasu pojawiają się informacje, że może to również spowodować wydłużenie czasu wdrażania technologii 5G na świecie. Jest to związane z tym, ze Huawei to jeden z największych dostawców sprzętu sieciowego oraz jeden z pionierów 5G.

Zobacz: Huawei może jeszcze w tym roku zaprezentować swój system Oak OS do telefonów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters

Przewiń w dół do następnego wpisu