DAJ CYNK

Trump: "Huawei to coś bardzo niebezpiecznego". Tylko nie wiadomo dlaczego...

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 14375

Donald Trump kontynuuje agresywną politykę wymierzoną w Huaweia. Prezydent Stanów Zjednoczonych ponownie ostrzega przed chińską firmą. Niestety cały czas nie wiadomo przed czym konkretnie ostrzega.

Trump ostrzega

Działania oraz słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych coraz bardziej utwierdzają nas w przekonaniu, że cała nagonka na Huaweia jest sprawą czysto polityczną i nie ma kompletnie żadnego związku z rzekomym zagrożeniem ze strony chińskiej firmy. Podczas konferencji w Białym Domu Donald Trump ponownie ostrzegał świat mówiąc, że:

Huawei jest czymś bardzo niebezpiecznym!

Jeśli spojrzysz na to, co zrobili z punktu widzenia bezpieczeństwa, wojskowego punktu widzenia, jest to bardzo niebezpieczne.

Zobacz: Trump mocno atakuje Huaweia. Stany Zjednoczone odcinają chińskie firmy od swoich technologii

Czyli... co?

Amerykański prezydent, politycy, specjaliści, ambasadorzy... wszyscy cały czas ostrzegają świat przed niebezpiecznym Huaweiem. Nagonka trwa już od miesięcy, ale cały czas nikt nie wskazał konkretnie, na czym to niebezpieczeństwo ma polegać. Mówi się o tzw. backdoorach w sprzęcie chińskiej firmy, których do tej pory nikt nie jest w stanie pokazać. Pomimo tego, że Huawei udostępnia swoje oprogramowanie i przez ostatnie miesiące amerykańscy specjaliści mogli już dawno je prześwietlić wzdłuż i wszerz, a następnie ogłosić światu - tu jest dziura! Mamy Was!

Zobacz: Ambasador USA ponownie ostrzega przed chińskim 5G

Element wojny - Trump potwierdza

Słowa wypowiedziane przez Donalda Trumpa podczas tej samej konferencji idealnie pokazują, że Huawet tak naprawdę dostaje rykoszetem tylko przez to, że jest dużą chińską firmą. Jedyne zagrożenie jakie stwarza to to, że mówiąc nieelegancko, kopie amerykańską firmą (Apple) oraz pomaga Chinom w szybkiej budowie sieci 5G, co Amerykanom już tak dobrze nie idzie.

Zobacz: Donald Trump chce sieci 5G. Ale strategia USA kończy się na atakowaniu Huaweia

Wracając do słów Trumpa, powiedział on, że:

Gdybyśmy zawarli umowę (z Chinami), mogę sobie wyobrazić, że Huawei może być w jakiejś formie jej częścią.

To pokazuje, że obecne blokady handlowe i naciski nakłaniające cały świat od odwrócenia się od chińskiej firmy są jednym z kluczowymch elementów walki politycznej z Chinami. Walki, która od stojących na przegranej pozycji Stanów Zjednoczonych, wymaga podejmowania bardzo radykalnych kroków. 

Zobacz: Google usunął telefony Huawei P30 Pro i Huawei Mate X ze strony Androida
Zobacz: Operatorzy zawieszają zamówienia telefonów Huawei
Zobacz: ARM nakazuje swoim pracownikom zawieszenie współpracy z Huawei

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: BBC; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu