DAJ CYNK

ARM nakazuje swoim pracownikom zawieszenie współpracy z Huawei

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6438

Jak donosi BBC, wewnętrzna korespondencja skierowana do pracowników brytyjskiego ARM nakazuje natychmiastowe zawieszenie współpracy z Huawei. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, muszą się dostosować do nowego rozporządzenia administracji Donalda Trumpa.

Dlaczego brytyjski ARM decyduje się na taki krok, skoro blokada Huawei dotyczy wyłącznie amerykańskich firm? Jak twierdzą jej przedstawiciele, wiele rozwiązań zastosowanych w projektach chipów ma swoje korzenie w USA. Warto wspomnieć, że ARM bezpośrednio odpowiada za architekturę procesorów znajdujących się w smartfonach większości producentów. 

Zobacz: Szef Huawei: Jesteśmy przygotowani na konflikt z USA. To cena wyścigu o pozycję globalnego lidera

Od 2016 roku ARM jest własnością japońskiego koncernu SoftBank, jednak główna siedziba nadal mieści się w Cambridge. Firma zatrudnia około 6 tys. pracowników i nie zajmuje się bezpośrednio produkcją procesorów, a jedynie licencjonowaniem architektury. Jednak niezależnie od tego czy mamy do czynienia z układami Samsunga (Exynos), Qualcomma (Snapdragon), Huawei (Kirin), a nawet Apple, w każdym z nich technologia ARM jest obecna.

Zobacz: Huawei ma 90 dni na kontynuację współpracy z amerykańskimi firmami. Zakaz został tymczasowo odłożony

W opinii niektórych analityków zerwanie współpracy ARM z Huawei może skutkować poważnymi zaburzeniami w procesie produkcji własnych procesorów przez Chińczyków. W końcu HiSilicon, czyli pododdział Huawei odpowiedzialny za tworzenie układów Kirin staję się oczkiem w głowie producenta, w obliczu blokady ze strony Qualcommu, Intela oraz Broadcomu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ARM

Źródło tekstu: BBC

Przewiń w dół do następnego wpisu