DAJ CYNK

Samsung patentuje nowy sposób składania urządzenia z elastycznym ekranem

10.05.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6233

Ważne 1

0

Galaxy Fold to telefon z problemami, który nie wiadomo kiedy finalnie trafi na rynek. Samsung jednak się nie poddaje i już myśli o innych składanych urządzeniach. Jedno z nich poznaliśmy dzięki wnioskowi patentowemu.

Składane smartfony, zegarek owijający się wokół nadgarstka oraz rolowany telewizor - to najważniejsze sposoby wykorzystania elastycznych wyświetlaczy, których produkcja jest już możliwa w niektórych fabrykach. Z czasem pojawią się kolejne miejsca, gdzie będzie można wykorzystać tego rodzaju technologię. Jedną z gwiazd wśród smartfonów miał być Samsung Galaxy Fold, który wciąż nie trafił oficjalnie na rynek, przede wszystkim z powodu problemów z ekranem, z którymi musi sobie poradzić producent.

Zobacz: Nubia Alpha na MWC 2019, czyli smartfon zawinięty na nadgarstku. Czy taka koncepcja się przyjmie?
Zobacz: LG prezentuje pierwszy na świecie rolowany telewizor
Zobacz: Samsung anuluje przedsprzedażowe zamówienia Galaxy Fold. Przyszłość smartfonu jest nieznana

Jeden z wniosków patentowych Samsunga pokazuje składane urządzenie z elastycznym wyświetlaczem. Wygina się ono w aż trzech miejscach, pozwalając utworzyć kostkę z ekranem na czterech bokach. Po rozłożeniu mamy do dyspozycji jeden duży ekran, wielkością odpowiadający przeciętnemu tabletowi. 

Patent został opublikowany 7 maja bieżącego roku na stronach amerykańskiego urzędu patentowego USPTO (United States Patent and Trademark Office) oraz jego światowego odpowiednika WIPO (World Intellectual Property Organization). Przyznanie patentu nie oznacza, że Samsung wyprodukuje urządzenie wykorzystujące ten pomysł.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 z aparatem 64 Mpix? 48 Mpix to nie koniec wyścigu
Zobacz: Wyniki Samsunga po 1Q2019: seria Galaxy S10 miała
Zobacz: Test smartfonu Samsung Galaxy A50. Czujnik linii papilarnych w ekranie to nie jest to, co Samsung robić potrafi

Źródło zdjęć: coingape.com, LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Komentarze
Zaloguj się