DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note10 z aparatem 64 Mpix? 48 Mpix to nie koniec wyścigu

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5322

ISOCELL Bright GW1 to pierwszy sensor fotograficzny Samsunga oferujący rozdzielczość 64 MPix. Bardzo możliwe, że moduł ten znajdzie się na pokładzie smartfonu Samsung Galaxy Note10 już jesienią.

Tak jak pozostałe sensory ISOCELL o wysokiej rozdzielczości, Bright GW1 korzysta z technologii Tetracell umożliwiającej łączenie danych z 4 sąsiadujących pikseli w jednym. Robi to w celu osiągnięcia lepszych rezultatów przy gorszych warunkach oświetleniowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest w stanie produkować jasne i wyraźne zdjęcia o rozdzielczości 16 Mpix nawet przy słabym świetle.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 w końcu z szybkim ładowaniem. Koniec obaw o płomienie?

ISOCELL Bright GW1 wykorzystuje też technologię Dual Conversion Gain (DCG), która konwertuje otrzymane światło na sygnał elektryczny na podstawie warunków oświetleniowych. Może się to okazać szczególnie przydatne przy fotografowaniu przy bardzo dużej jasności na zewnątrz. Samsung chwali również wsparcie sensora dla HDR o zakresie do 100 dB. Dla porównania przeciętne sensory konkurencji oferują zakres HDR na poziomie 60 dB, a ludzkie oko ma rzekomo 120 dB.

Zobacz: Aparat 48 Mpix w smartfonie to dużo? Do końca roku mamy dostać nawet 100 Mpix

Powody do zadowolenia będą mieć również filmowcy, bowiem ISOCELL Bright GW1 ma nagrywać wideo w 1080p o prędkości 480 klatek na sekundę. Dostał też zaawansowany autofocus z detekcją fazy (PDAF). Masowa produkcja nowego sensora zacznie się w drugiej połowie roku, co oznacza, że na jesień lub początek kolejnego możemy spodziewać się pierwszych aparatów 64 Mpix w smartfonach. Jednym z kandydatów jest oczywiście Samsung Galaxy Note10.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: AndroidCentral

Przewiń w dół do następnego wpisu