DAJ CYNK

Wyniki Samsunga po 1Q2019: seria Galaxy S10 miała "solidną sprzedaż"

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5689

Samsung ogłosił wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku. Przychód firmy w ujęciu rocznym spadła o 13,5%, a zysk operacyjny aż o 60,2%. W ujęciu rocznym spadki nastąpiły w każdym dziale, w ujęciu kwartalnym odnotowano wzrosty w dziale IT i urządzenia mobilne.

W I kwartale 2019 roku Samsung osiągnął przychód w wysokości 52,39 bln wonów (około 45 mld dolarów), o 13,5% mniej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Zysk operacyjny wyniósł 6,23 bln wonów (około 5,4 mld dolarów) - w tym przypadku spadek w ujęciu rocznym wyniósł aż 60,2%. Wyniki te są mniej więcej zgodne z prognozami Samsunga, opublikowanymi wcześniej w tym miesiącu.

Zobacz: Katastrofalne wyniki Samsunga. Zysk spadł o 60%
Zobacz: LG też zanotował spadki w 1Q2019, ale nie tak duże jak Samsung

Za spadki odpowiada w dużej mierze mniejszy popyt na układy pamięci i wyświetlacze. W przypadku tych drugich koreański koncern zanotował wręcz stratę operacyjną w wysokości 0,56 bln wonów (około 0,5 mld dolarów). Więcej szczegółów z podziałem na poszczególne działy zawiera poniższa tabela (kwoty w bln wonów).

CE - elektronika użytkowa, IM - IT i komunikacja mobilna, DS - rozwiązania dla urządzeń, DP - wyświetlacze

Dział "IT i urządzenia mobilne" zanotował w trzech pierwszych miesiącach 2019 roku sprzedaż na poziomie 27,20 bln wonów (prawie 23,5 mld dolarów), co stanowi spadek o 4,4% w ujęciu rocznym, ale wzrost o 16,6% w ujęciu kwartalnym. Zysk operacyjny wyniósł tu 2,27 bln wonów (prawie 2 mld dolarów) - o 39,8% mniej niż w 1Q2018 i o 50,3% więcej niż w 4Q2018. Samsung chwali się solidną sprzedażą urządzeń flagowych, czyli modeli Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+.

Zobacz: Samsung Galaxy S10e to taki Apple iPhone XS, tyle że lepszy - test najlepszego smartfona spośród tych kompaktowych
Zobacz: Samsung Galaxy S10 - recenzja przewidywalnie dobrego smartfonu
Zobacz: Test smartfonu Samsung Galaxy S10+ - ewolucja poszła w dobrą stronę

Ogłaszając wyniki finansowe Samsung nie odniósł się do problemów, jakie ma z urządzeniem Galaxy Fold. Składany smartfon miał trafić na rynek 26 kwietnia, ale jego premiera została przesunięta. Nowa data nie została jeszcze ogłoszona. Koreański gigant prognozuje za to, że w kolejnych miesiącach popyt na elastyczne wyświetlacze OLED będzie wzrastał, co odbije się pozytywnie na wynikach finansowych koncernu.

Zobacz: [Aktualizacja] Galaxy Fold jednak wstrzymany. Problemy z ekranem przesuwają premierę
Zobacz: Galaxy Fold rozebrany na czynniki pierwsze. iFixit wskazuje przyczynę problemów składanego smartfonu Samsunga

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu