DAJ CYNK

iPhone X w Polsce jest prawie o 40% droższy niż w USA

25.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10117

Ważne 3

1

Niski kurs dolara sprawia, że za iPhone'a X w Polsce, a także w całej Europie, płacimy dużo więcej niż po drugiej stronie Atlantyku.



Niski kurs dolara sprawia, że za iPhone'a X w Polsce, a także w całej Europie, płacimy dużo więcej niż po drugiej stronie Atlantyku.

Cena netto iPhone'a X 64GB w Stanach Zjednoczonych to 999 dolarów. Gdy doliczymy do tego stanowy podatek w wysokości 8% (podatek od sprzedaży w poszczególnych stanach mieści się w przedziale 0-10%), uzyskamy 1079 dolarów, czyli 3601 zł. W oficjalnej dystrybucji w Polsce ten sam telefon kosztuje 4979 zł - o 38,3% więcej.

Cena lepiej wyposażonego wariantu "Dziesiątki" wynosi w USA 1241 dolarów (z uwzględnieniem 8% podatku), a więc 4142 zł. Oficjalna cena wariantu 256 GB w Polsce to 5729 zł, czyli więcej o 27,5%.

Oczywiście podobne obliczenia można by przeprowadzić dla dowolnego innego produktu, który jest obecny zarówno na rynkach europejskich (w tym w Polsce), jak i na rynku amerykańskim.

Zobacz: KGI: Apple zakończy produkcję iPhone'a X w połowie 2018 roku
Zobacz: Niskie zainteresowanie nowymi iPhone'ami
Zobacz: Nowy iPhone z dużym panelem LCD

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
54. ~Ted
0

2018-05-27 20:15:42

Kolega przywiozl mi ze stanow x za 999 dolcow,a ja sprzedalem do za 4500,bo to *** yelefon

Odpowiedz

53. ~Ted
0

2018-05-27 20:13:39

No i niech niedowartosciowane frajerstwo polskie placi o 2000 wiecej za srajfona

Odpowiedz

52. ~Gatts
0

2018-01-28 21:00:54

Ja i tak jestem w szoku ,że w Polsce są ludzie co chcą kupować z Polskiej dystrybucji iPhone X ale po premierze Samsung S9/S9+ będzie trudno mówić o atutach tego pierwszego jak SAMSUNG znacznie zbliży się wydajnością CPU do ich procesora.Dojdą do tego jeszcze lepsza jakość zdjęć ,ekran i będzie potrzeba obniżać ceny po stronie iPhonów w Polsce.Nie wiem czy widzieliście porównanie wyglądów Smartfonów ale iPhone 8+ versus Xiaomi Mi Mix 2 poniósł totalną porażkę i nie dziwota ,że jego sprzedaż to totalna klapa.Co się stanie gdy CPU od APPLE zostanie zdetronizowany za rok czasy pod względem wydajności.Jabłko ma tyle kasy ale okazuje się ,że to nie wszystko żeby nie spaść jeszcze niżej pod względem ilości sprzedawanych urządzeń.

Odpowiedz

51. septum
0

2018-01-26 12:20:03

oj tak jak wszystko z elektroniki

Odpowiedz

50. ~
0

2018-01-26 09:12:29

Hehe na biedny kraj nie trafiło. Ten cały amejzing wyróżnia się tylko update przez długi czas a tak pozatym czysty android jest lepszy w opcjach aż śmieszne ze ajfon tego nie ma od lat.

Odpowiedz

49. msnet
0

2018-01-26 08:57:04

@48, fio - a jakich masz pośredników przy zakupie telefonu na stronie internetowej Apple/''a (to z niej wziąłem ceny)?

Odpowiedz

48. ~fio
0

2018-01-26 08:31:33

bzdura ze to wina kursu, to nielogiczne jest, wysoka cena to pazernosc pośredników

Odpowiedz

47. tMati
0

2018-01-26 01:47:53

@45 To już trochę przesada. Obecnie operatorzy (część) podają osobno kwoty rat za urządzenie. Różnica w stosunku do ceny rynkowej jest coraz mniej atrakcyjna, a Apple stara się ją minimalizować.Przy 10 tys. zł w Polsce, a w USA 2600$ import na własną rękę stałby bardzo opłacalny, co byłoby na rękę innej, polskiej firmy na "A". A o zgrozo rynek ogryzków w Polsce jest dosyć spory, dzięki m. in. iPhonom za "złotówkę".

Odpowiedz

46. ~flej_plej
-1

2018-01-25 22:13:14

Kiedy skończycie usuwać komentarze, które ani nie są obraźliwe ani wulgarne itd...? Głuchy telefon dla telepolis!

Odpowiedz

45. ~Gość
1

2018-01-25 20:49:03

W zasadzie rozumiem jabłecznik. Krytycznym rynkiem jest USA, potem Chiny gdzieś tam Europa... Zachodnia. Podejrzewam, że w Cupertino 90% ludzi nawet nie wie gdzie leży Polska. A jak już zobaczą potencjał rynku.. to nawet i 10 kPLN nie wpłynęło by na wahnięcie sprzedaży...

Odpowiedz

44. ~lolo
0

2018-01-25 20:29:52

Moglby ktos potwierdzic jaki model iPhona dostepny jest w PL? Czy jest to A1901?

Odpowiedz

43. ~User8888
1

2018-01-25 19:01:29

Płacić więcej za wybrakowany towar? Ile jest funkcji, które u nas nie działają?

Odpowiedz