DAJ CYNK

To się nazywa tablet! Archos Play Tab z ekranem o przekątnej 21,5 cala

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5935

Ekrany w smartfonach stale rosną i już powoli doganiają przekątne znane z małych tabletów, czyli urządzeń z wyświetlaczami o przekątnej 7 cali. Skoro ekrany w smartfonach są coraz większe, to co z tabletami? Te też zaczynają rosnąć, a najlepszym tego przykładem jest Archos Play Tab.

Play Tab jest urządzeniem przenośnym, ale z całą pewnością nie jest urządzeniem mobilnym. W końcu tablet z ekranem o przekątnej 21,5 cala ciężko będzie zmieścić nawet w plecaku. Wyświetlany obraz ma rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli i już widziałem pierwsze komentarze mówiące, że możemy zapomnieć o ostrym obrazie. Cóż, jakoś monitory komputerowe o przekątnej 24-25 cali maja identyczną rozdzielczość i jakoś nikt nie narzeka na nieostry obraz.

Niestety nie wiadomo jaki procesor napędza tablet. Wiemy natomiast, że został on wyposażony w 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, Androida 9.0 oraz akumulator o pojemności 5000 mAh.

Archos przekonuje, że tablet jest idealny do grania... w gry planszowe. I ciężko jest się z tym nie zgodzić, bo faktycznie wyświetlanie plansz na tak dużym ekranie jest bardzo dobrym pomysłem. Do tego gry planszowe w wersji elektronicznej są znacznie tańsze od wersji pudełkowych.

Tablet Archos Play Tab został wyceniony na 249 euro. Nie wiadomo jeszcze kiedy trafi do sprzedaży.

Źródło tekstu: Archos; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu