DAJ CYNK

Operator sieci Play zaniżył podatek CIT - uważa Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8250

Spółka Play Communications, właściciel operatora sieci Play (P4), poinformowała w komunikacie, że Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego doręczył jej decyzję określającą wysokość zobowiązania podatkowego CIT za 2013 rok. Do zapłaty pozostało 12 mln zł.

W wydanej decyzji Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie uznał, że stosowany przez P4 poziom opłat licencyjnych za korzystanie ze znaków towarowych jest nierynkowy i zakwestionował prawo operatora sieci Play do uwzględnienia części tych wydatków w kosztach uzyskania przychodu. Podnosi to zobowiązanie P4 z tytułu podatku CIT za 2013 rok o 12 mln zł. Z decyzją nie zgadza się sam operator, który twierdzi, że wysokość ponoszonych opłat licencyjnych została ustalona na poziomie rynkowym. P4 będzie się odwoływać od decyzji, która póki co jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu.

Zobacz: Play zaprasza na festiwalowe, fioletowe błoto
Zobacz: Czerwcowe wyniki speedtestu. T-Mobile i Play najszybsze w połączeniach mobilnych, Inea lideruje w rankingu łączy stacjonarnych

Decyzja określa wysokość zobowiązania podatkowego w kwocie 12 mln PLN. Rozstrzygnięcie to jednak nie powinno skutkować obowiązkiem zapłaty podatku mając na uwadze, że P4 w 2013 r. nie rozpoznała całej możliwej do uwzględnienia w tym okresie rozliczeniowym straty podatkowej z lat poprzednich. Uwzględnienie straty podatkowej niweluje w całości zobowiązanie podatkowe wynikające z decyzji.

- czytamy w komunikacie Play Communications

Zobacz: Internetowy zestaw w Play - laptop, smartfon i router
Zobacz: Nowa odsłona Play360

Jak podaje serwis Telko.in, w 2012 roku operator sieci Play przeniósł znaki towarowe, wycenione na około 728 mln zł, do cypryjskiej spółki zależnej Play Brand Management Ltd. W maju 2014 roku aktywa te zostały przetransferowane do należącej do P4 spółki Play 3GNS, a Play Brand Management został wchłonięty przez operatora w grudniu 2014 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play, Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu