DAJ CYNK

Czerwcowe wyniki speedtestu. T-Mobile i Play najszybsze w połączeniach mobilnych, Inea lideruje w rankingu łączy stacjonarnych

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8098

Serwis Speedtest.pl przygotował comiesięczny ranking dostawców Internetu w Polsce. W czerwcu nastąpiły niewielkie zmiany w stosunku do tego, co było miesiąc wcześniej. W łączach stacjonarnych nastąpiły przetasowania na miejscach 4-7, natomiast wśród łączy mobilnych najwięcej zyskał Play.

W czerwcu użytkownicy platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali ponad 2,3 miliona testów. Z tej liczby 1 775 523 pomiary wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 531 059 w aplikacjach mobilnych.

Zobacz: RFBenchmark: T-Mobile ponownie liderem. Orange spycha Play na trzecie miejsce

Internet stacjonarny

Inea cały czas prowadzi w rankingu stacjonarnych łączy internetowych, nie dając szans swoim konkurentom. W ostatnim miesiącu klienci wielkopolskiego operator osiągnęli średnią prędkość pobierania danych na poziomie 125,26 Mb/s, co jest wartością bardzo zbliżoną do tej sprzed miesiąca (125,07 Mb/s). Kolejne miejsca podium należały do UPC (100,52 Mb/s) i sieci Toya (87,95 Mb/s). Największy wzrost prędkości w pierwszej dziesiątce zaliczyła Netia (+9%).

Zobacz: T-Mobile z dostępem do światłowodów INEA. Magenta chce ostro atakować rynek

Internet mobilny - ogółem

Internet mobilny (3G i 4G razem wzięte) w ubiegłym miesiącu ponownie był najszybszy w T-Mobile (22,78 Mb/s). Pozycje pozostałych nie uległy zmianie. Play uzyskał drugi wyniki szybkości pobierania danych (21,82 Mb/s, przy uwzględnieniu roamingu krajowego), Orange trzeci (21,14 Mb/s), a Plus czwarte (16,34 Mb/s).

Po wyłączeniu roamingu krajowego...

... Play pokonuje T-Mobile, o 1,4 Mb/s.

Zobacz: Plus trzeci w Europie pod względem transmisji danych

Internet mobilny - LTE

Kolejność sieci komórkowych w rankingu Internetu LTE jest uległa minimalnej zmianie w stosunku do maja. Liderem wciąż jest T-Mobile (26,75 mB/s), a Play minimalnie przegonił Pomarańczowych (25,06 Mb/s i 24,83 Mb/s). Na końcu Plus, jak zwykle (18,62 Mb/s).

Przy wyłączonym roamingu krajowym...

... Play prawie dogania T-Mobile - różnica wynosi 0,19 Mb/s.

Zobacz: Internetowy zestaw w Play - laptop, smartfon i router

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SpeedTest.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu