DAJ CYNK

Kryptowaluta od Facebooka zadebiutuje w przyszłym tygodniu. Libra ma wsparcie finansowych gigantów

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5769

Z raportu The Wall Street Journal wynika, że w przyszłym tygodniu czeka nas premiera kryptowaluty od Facebooka. Społecznościówka Marka Zuckerberga pozyskała wsparcie od kilku dużych instytucji finansowych i firm technologicznych.

Kryptowaluta o nazwie Libra ma być oficjalnie zaprezentowana już w przyszłym tygodniu, a wdrożenie usługi zaplanowano na przyszły rok. Facebook pozyskał finansowanie i wsparcie ważnych instytucji finansowych oraz firm z sektora technologii. Visa, Mastercard, Uber, PayPal, Stripe, Booking.com - każdy z podmiotów przeznaczył po 10 mln dolarów na rozwój projektu. Powstanie również Libra Association, stowarzyszenie zarządzające kryptowalutą, które pozostanie niezależne od Facebooka.

Zobacz: Opera Reborn 3 - słynna przeglądarka zaktualizowana o portfel kryptowalut

Eksperci przewidują, że Libra od Facebooka będzie tzw. stablecoinem, czyli stabilną kryptowalutą, która nie podlega wahaniom kursu. Najczęściej tego typu kryptowaluty emituje się w oparciu o rezerwy waluty narodowej, w stosunku 1:1 (przykładowo 1 Libra = 1 euro lub 1 Libra = 1 dol). Stabilność wydaje się tu czynnikiem kluczowym, bowiem Facebook chce przyciągnąć użytkowników w krajach rozwijających się, których waluta podlega dużych wahaniom kursów.

Zobacz: HTC planuje następcę smartfonu Exodus 1. Inwestycja w Blockchain ma się opłacać. Tylko komu?

Oczywiście Libry będzie można używać do szybkich płatności między użytkownikami Messengera oraz WhatsAppa. Gigant liczy również na współpracę z sektorem e-commerce, dzięki czemu kryptowalutą można by było płacić za zakupy online. Nieoficjalnie Facebook rozważa również postawienie własnych bankomatów, w których można by było wymieniać walutę krajową na Librę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Facebook

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu