DAJ CYNK

HTC planuje następcę smartfonu Exodus 1. Inwestycja w Blockchain ma się opłacać. Tylko komu?

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5757

Można odnieść wrażenie, że w obecnej sytuacji HTC inwestowanie w kolejne smartfony profilowane póki co dla stosunkowo wąskiej grupy użytkowników nie jest najlepszą decyzją. Tymczasem właśnie na taki krok decydują się Tajwańczycy.

Pierwsza generacja smartfonu HTC Exodus zyskała uznanie liderów i społeczności działających na rzecz kryptowalut. Rzekomo spełniła również pokładane w niej plany sprzedażowe, co potwierdzili niedawno przedstawiciele producenta. W związku z tym jeszcze w tym roku możemy spodziewać się premiery kolejnego wcielenia smartfonu bazującego na technologii Blockchain.

Zobacz: Nowy HTC ze średniej półki w benchmarku AnTuTu

Tym razem rozwiązanie nie będzie wyłącznie wspierać zarządzania portfelem kryptowalut i związanych z nimi transakcji. W nowym smartfonie technologia Blockchain ma wejść do szerszego użytku, między innymi podczas przeglądania internetu, używania komunikatorów oraz mediów społecznościowych. Planuje się wykorzystanie komunikacji peer-to-peer w miejsce scentralizowanych serwerów lub rozwiązań chmurowych.

Zobacz: Aplikacje HTC znikają z Google Play. To oznaka zmian czy wycofywania się z rynku?

HTC Exodus 1 jest wyposażony w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QuadHD+ (proporcje 9:18) i ma obudowę zdolną wytrzymać 30 minut zanurzenia w wodzie na głębokości do 1,5 m, zgodnie z normą IP68. Pracujący pod kontrolą systemu Android Oreo smartfon jest napędzany chipsetem Snapdragon 845, wspieranym przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na dane.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: DigiTimes

Przewiń w dół do następnego wpisu