DAJ CYNK

Aplikacje HTC znikają z Google Play. To oznaka zmian czy wycofywania się z rynku?

09.04.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3578

Ważne 1

0

Ze sklepu Google Play zaczęły znikać aplikacje HTC. Pierwsze pojedyncze zniknięcia z początku roku mogły wskazywać na zwyczajne wycofanie danej aplikacji, ale ze sklepu usunięto już kilkanaście pozycji.

W kwietniu w Google Play nie pojawiły się dwie aplikacje HTC - Senso Home Launcher i People. Jeśli jednak sięgniemy nieco dalej, to od lutego zniknęły też aplikacje HTC - Ice View, Car, Speak, Mial, Dot View, Calendar oraz Service - Video Player. Łącznie wycofanych aplikacji jest aż 14, a jako ostatni dołączył do nich program do obsługi sportowej kamery RE Camera, chociaż cały czas można ją nabyć na stronie producenta.

Zobacz: Okręt HTC płynie dalej. Po pierwszym kwartale na powierzchni utrzymuje go sprzedaż zestawów VR

Ta sytuacja może oznaczać dwie rzeczy. Pierwsza jest oczywista - HTC wycofuje się z rynku. Patrząc na kolejne rekordowo słabe wyniki finansowe można by tylko zapytać Dlaczego tak późno? Ale firma zapewnia, że nigdzie się nie wybiera i nadal chce produkować smartfony. W tym model z 5G, który ma pojawić się w tym roku. W takim wypadku pozostaje druga opcja, która zakłada obniżenie kosztów produkcji. To może oznaczać, że w smartfonach HTC dostaniemy czystego Androida, pozbawionego własnych aplikacji producenta. Dzięki temu firma nie będzie musiała wydawać pieniędzy na ich utrzymanie, wsparcie i tworzenie kolejnych wersji.

Zobacz: Wyniki HTC za 4Q2018 - wzrost przychodów oraz niewielki zysk brutto za cały rok

Trochę szkoda, bo aplikacje HTC zawsze były bardzo dobrze przygotowane, a nakładka HTC Sense była przed laty jedną z najbardziej rozbudowanych i najładniejszych w świecie Androida, a wcześniej Windows Mobile. Ale z dwojga złego, bardziej szkoda byłoby, aby firma z takim dorobkiem zniknęła z rynku.

Teraz żeby tylko ktoś w tym HTC wpadł na to, że utrzymywanie wysokich cen smartfonów to nie jest najlepszy pomysł...

Źródło tekstu: androidpolice; wł

Komentarze
Zaloguj się