Nokia firmą przyjazną mamie
Nokia Poland została jednym ze zwycięzców plebiscytu Firma przyjazna mamie, organizowanego przez miesięczniki Dziecko i Poradnik Domowy.
Nokia Poland została jednym ze zwycięzców plebiscytu Firma przyjazna mamie, organizowanego przez miesięczniki Dziecko i Poradnik Domowy.
Pisma poszukiwały pracodawców, którzy ułatwiają młodym rodzicom łączenie nowych obowiązków domowych z karierą zawodową, widzą w młodych matkach potencjał rozwoju swojej firmy i obdarzają je dodatkowymi przywilejami. Kandydatów mogły zgłaszać kobiety z całej Polski pisząc listy lub e-maile o swoich pracodawcach.
Czujemy się zaszczyceni tym wyróżnieniem. Cieszymy się, że firma jest doceniana nie tylko za swoje produkty, ale także za to, co najważniejsze dla każdego pracownika, dobrą atmosferę i szanse rozwoju. Nokia Poland jest firmą przyjazną zarówno młodemu rodzicowi, jak i każdemu innemu pracownikowi - mówi Katarzyna Kluk, Dyrektor Marketingu w firmie Nokia.
W ramach plebiscytu jury szukało firm, które robią dla swoich pracowniczek nieco więcej, niż wymaga tego polskie prawo. Kandydat na zwycięzcę musiał świadomie dbać o lepsze warunki pracy dla kobiet, które chcą opiekować się swoimi dziećmi, a jednocześnie kontynuować pracę.
Ze 150 zgłoszeń jury wybrało osiem firm, które zostały przez nie dodatkowo zweryfikowane. Ostatecznie wybrano trzech zwycięzców. Są nimi firmy: Nokia Poland, ABN Amro Bank i Memrb International Poland, którym zostanie przyznana statuetka. Firmy Johnson & Johnson i Ronson Development zostały wyróżnione.
Nokia Poland została nagrodzona między innymi za:
• osiem dodatkowych tygodni płatnego urlopu dla młodych matek,
• opiekę medyczną nad matką i dzieckiem,
• pozostawanie w stałym kontakcie z matkami podczas urlopu macierzyńskiego, co ułatwia im powrót do pracy,
• rozdzielanie pracy przyszłej mamy, podczas jej urlopu macierzyńskiego, między innych pracowników (nie jest ona zastępowana przez innego pracownika),
• umożliwienie powrotu do pracy na pół etatu lub dopasowanie godzin pracy matki do jej sytuacji życiowej,
• elastyczne godziny pracy i ocenianie pracowników za efekty ich działań.