DAJ CYNK

Leki na aplikację. Dostarczą je nawet w 20 minut

Karolina Mirosz (mkina)

Aplikacje

Leki na aplikację. Dostarczą je nawet w 20 minut

Medigo, platforma telezdrowia z siedzibą w Wietnamie, oferuje usługi w zakresie przepisywania i dostarczania leków na żądanie. Firma dostała właśnie 2 miliony dolarów finansowania przez East Ventures i planuje rozszerzenie usług.

Przez ostatnie trzy lata firma Medigo z siedzibą w Ho Chi Minh City osiągnęła 500 000 aktywnych użytkowników. Świadczą oni usługi wystawiania i dostarczania użytkownikowi recept 24/7.

Teraz planują rozwinąć swój biznes telezdrowia dzięki 2 milionom dolarów nowego dofinansowania przez East Ventures, z udziałem Pavilion Capital i Touchstone Partners. East Ventures wspiera ponad 250 firm technologicznych jako jedna z wiodących firm kapitału podwyższonego ryzyka w Azji Południowo-Wschodniej i na świecie.

Teleporada, ale bardziej kompleksowo

Nowy kapitał pozwoli platformie Medigo rozszerzyć zdalne konsultacje lekarskie, ulepszy usługi dostarczania leków do klientów a także wprowadzić ofertę wykonywania testów w domu – przekonują inicjatorzy projektu. Dostępne mają być między innymi testy krwi, moczu i ciążowe.

Zdalna konsultacja lekarska ma być realizowana za pomocą platformy, która łączy klientów z najlepszymi lekarzami, umożliwiając otrzymywanie porad zdrowotnych niezależnie od lokalizacji chorego.

Leki na telefon. W 20 minut

Aplikacja Medigo łączy posiadaczy platformy z pobliskimi aptekami a następnie dostarcza leki w ciągu 20 minut. Obecnie Medigo ma 1,000 aptek będących ich partnerami w Hanoi, Da Nang i Ho Chi Minh City, trzech największych miastach Wietnamu. W tym roku zamierza rozszerzyć swoje wpływy na mniejsze miasta takie jak Binh Duong, Vung Tau oraz Hai Phong.

Dyrektor generalny i współzałożyciel platformy Ha Le rozpoczął pracę nad aplikacją w skutek problemów ze znalezieniem w nocy leków obniżających gorączkę dla swojej córki. Wizją Medigo jest zbudowanie sprawnie działającego i szybkiego ekosystemu opieki zdrowotnej dla klientów w Wietnamie i poza nim.

Medigo ma w Wietnamie mnóstwo konkurentów takich jak Doctor Anywhere, Jio Health, Edoctor, Long Chau, Pharmacity i Rightnow. Medigo wyróżnia się jednak współpracą z aptekami, które są otwarte przez całą dobę.

Dzięki temu dostawy leków do klientów odbywają się w bardzo szybkim tempie i 24/7. Platforma planuje również zestawić różnych dostawców z aptek, tak by użytkownicy mieli możliwość porównania kwot i wyboru miejsca z którego zamówią leki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: i viewfinder / Shutterstock

Źródło tekstu: Asiabusinessoutlook, oprac. własne