DAJ CYNK

Google Lens będzie tłumaczyć napisy offline na Androidzie

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje

Google Lens z tłumaczeniem offline

Tłumaczenie napisów w Google Lens to niesamowite ułatwienie, ale by z niego skorzystać, trzeba mieć połączenie z internetem. Google już zaczął wprowadzać aktualizację, która pozbędzie się tego obowiązku.

Tłumaczenie offline w Google Lens będzie działać podobnie do tego w aplikacji Tłumacz Google. Trzeba będzie tylko ściągnąć odpowiedni słownik do pamięci telefonu. I już będzie można korzystać do woli z rozpoznawania tekstu na drogowskazach, menu restauracji czy ogłoszeniach w obcym języku. To szczególnie się przyda, gdy znów będziemy mogli spokojnie podróżować po świecie i nie zawsze będziemy mieli dostęp do internetu.

Aktualizacja jest wprowadzana po stronie serwera, więc nie zobaczysz nowe wersji Google Lens do pobrania z Google Play. By sprawdzić, czy już masz możliwość pobrania słowników, przejdź do tłumaczenia i dotknij pole wyboru języka. Jeśli zobaczysz na liście strzałki symbolizujące możliwość pobrania, masz już co trzeba.

Google Lens z możliwością pobrania słowników offline

Po pobraniu paczki językowej przy nazwie języka zobaczysz „ptaszka”. Jeśli skończy Ci się miejsce na telefonie, możesz dotknąć ten znaczek, by usunąć słownik.

Zobacz: Google Lens będzie rozwiązywać zadania z matematyki
Zobacz: Google na nowy rok szkolny: modele związków chemicznych w wyszukiwarce
Zobacz: Wiesz, co robić z telefonem, ale czy znasz te sztuczki?

Pobranie słowników offline ma jeszcze jedną zaletę. Aplikacja będzie tłumaczyć tekst na zdjęciach automatycznie. Nie będzie już potrzeby, by dotykać przycisk migawki przy tłumaczeniu z obrazu z aparatu. Tłumaczenie znajdzie się w miejscu, gdzie wcześniej widniał oryginalny napis.

Google Lens z tłumaczeniem bez internetu

Przetłumaczony tekst można też szybko skopiować, ale ta opcja pojawi się już po dotknięciu migawki.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: 9to5 Google

Przewiń w dół do następnego wpisu