DAJ CYNK

Google Lens będzie rozwiązywać zadania z matematyki

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 5969

Google Lens

Google Lens, czyli Obiektyw Google, dostanie kolejne praktyczne zastosowanie. Wyszukiwarka obrazem będzie mogła rozwiązywać zadania matematyczne i pokaże rozwiązania krok po kroku.

Informacje o tym zostały odnalezione w wersji 11.7 beta aplikacji po dekompilacji. Wszystko wskazuje na to, że Obiektyw Google będzie rozwiązywał równania i podawał rozwiązania krok po kroku. Aktualnie Obiektyw Google pozwala skopiować tekst ze zdjęcia zadania matematycznego i wyszukać podobne obrazy.

Prawdopodobnie jest to zmiana powiązana z niedawnym zakupem Google'a. W 2019 firma przejęła aplikację Socratic, pomagającą w nauce matematyki na poziomie liceum i studiów. Uczniowie mogą zrobić zdjęcie zadania lub zadać pytanie, a sztuczna inteligencja pomoże znaleźć rozwiązanie w sieci. W wynikach wyszukiwania pojawią się również filmy i przykłady rozwiązań podobnych zadań.

Wszystko wskazuje na to, że Google Lens dorobi się podobnych możliwości. Tym samym Obiektyw Google będzie bardziej przydatny dla nowych odbiorców – aplikacja z takimi możliwościami z pewnością wzbudzi zainteresowanie uczniów i studentów.

Zobacz: Obiektyw Google teraz też w wyszukiwarce zdjęć
Zobacz: Google I/O: Google Lens

Warto przypomnieć, że Obiektyw Google ma już pewne możliwości matematyczne, ale można z nich skorzystać w specyficznych warunkach – na przykład podczas spotkań w restauracji. Można zrobić zdjęcie rachunku i podzielić go między uczestników spotkania. Tryb Dining pojawił się w maju 2019 roku podczas ostatniej większej aktualizacji Google Lens, ale aktualnie nie jest szczególnie przydatny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 9to5 Google

Przewiń w dół do następnego wpisu