DAJ CYNK

Google I/O: Google Lens

17.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3700

Ważne 3

3

Rozpoczęła się tegoroczna konferencja deweloperska Google I/O. Szef Google'a, Sundar Pichai, zaprezentował Google Lens.Rozpoczęła się tegoroczna konferencja deweloperska Google I/O. Szef Google'a, Sundar Pichai, zaprezentował Google Lens.

Na wstępie nie mogło zabraknąć ogólnych statystyk. CEO Google'a pochwalił się, że z systemu Android korzysta już ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie, 800 milionów użytkowników ma Dysk Google, a ponad pół miliarda osób używa google'owych Zdjęć.

Pierwszą nowością zaprezentowaną podczas Google I/O 2017 była aplikacja Google Lens. To kieszonkowa implementacja algorytmów rozpoznawania obrazów, w tym również tekstów, którą można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Wystarczy na przykład zeskanować naklejkę na routerze, by połączyć się z siecią Wi-Fi. Dzięki powiązaniu aplikacji z wyszukiwarką Google, kierując obiektyw aparatu na jakiś obiekt, uzyskamy od razu informacje o nim, czy to będzie nazwa fotografowanej rośliny, menu restauracji, przed którą stoimy, czy też opinie o sklepie, który właśnie zamierzamy odwiedzić.

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się
1. ~Belezebub z CP
0

2017-05-18 12:55:39

Czyli, że to takie AR? Czy jest jakaś różnica? Przecież Google uruchomił coś podobnego już kilka lat temu, tyle że się chyba nie przyjęło - przynajmniej w Polsce.

Odpowiedz