DAJ CYNK

Elon Musk przegiął. Zaraz nie będzie komu pracować

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Elon Musk przegiął. Zaraz nie będzie komu pracować

Pracownicy Twittera mają dosyć Elona Muska i jego nowych zasad. Sami masowo się zwalniają, przez co biura świecą pustkami.

Pracownikom Twittera nie spodobała się nowa wizja Elona Muska. Duża część z nich nie zaakceptowała nowych zasad ekscentrycznego miliardera i zamierza zrezygnować z pracy w serwisie społecznościowym.

Puste biura w Twitterze

Od kilku tygodni w Twitterze trwa burza. Elon Musk, po wykupieniu serwisu społecznościowego, przeprowadza radykalną rewolucję. Ta niestety wiązała się ze zwolnieniem około 50 procent pracowników. Ci, którzy zostali, musieli zaakceptować nowe warunki pracy. Musk żądał od nich ekstremalnego zaangażowania, bo tylko takie będzie akceptowalne w nowym Twitterze.

Co więcej, powstał specjalny formularz Google, w którym każdy pracownik musiał zaznaczyć, że zgadza się z nowymi zasadami. The New York Times donosi, że wielu tego nie zrobiło, a termin już minął.

Jedne doniesienia mówią o kilkuset osobach z mniej więcej 3700, które nadal pracują w Twitterze. Inne twierdzą, że nawet 75 procent załogi nie zdecydowało się na zaakceptowanie warunków. Prawda zapewne leży gdzieś pośrodku. Na Twitterze pojawiło się nawet wideo, jak kilku pracowników odlicza czas do końca ultimatum. Przyznają oni, że za chwilę zostaną zwolnieni.

Elon Musk podobno nie zdawał sobie sprawy z liczby osób, które nie zaakceptują jego warunków. Dlatego też Twitter ma na kilka dni zamknąć niektóre swoje biura, aby zapanować nad chaosem. Miliarder wycofał się też z kilku swoich pierwotnych pomysłów, jak całkowity zakaz pracy zdalnej, ale nawet to nie przekonało pracowników. Za chwilę nie będzie komu pracować w Twitterze i można mieć wątpliwości, czy serwis będzie w stanie funkcjonować w dotychczasowej formie, tym bardziej przy ruszających za chwilę Mistrzostwach Świata w Katarze.

Zobacz: Twitter stracił dostęp do własnego konta na... Twitterze
Zobacz: Elon Musk popełnił błąd. Bałagan to mało powiedziane

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock (Kathy Hutchins)

Źródło tekstu: Business Insider, Engadget