DAJ CYNK

Król Karol III pozwał Twittera. Ktoś nie zapłacił czynszu

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Król Karol III pozwał Twittera. Ktoś nie zapłacił czynszu

Brytyjska korona pozwała Twittera, czyli pośrednio też Elona Muska. Chodzi o biura serwisu społecznościowego w Londynie.

Crown Estate, czyli niezależna firma, która zarządza ziemiami i nieruchomościami brytyjskiej korony, pozwała — w imieniu Króla Karola III — Twittera. Chodzi o biura serwisu społecznościowego w Londynie i niezapłacony czynsz.

Twitter nie zapłacił czynszu

Z oświadczenia Crown Estate wynika, że Twittera zalega z czynszem za prestiżową powierzchnię biurową w centrum Londynu, która należy do brytyjskiej korony. Co prawda wewnątrz i na samym budynku zniknęły już wszelkie ślady obecności tzw. ćwierkacza, ale według dokumentów pomieszczenia nadal są zajmowane przez firmę należącą do Elona Muska.

Twitter na razie w żaden sposób nie skomentował tej sprawy. Natomiast wiemy, że to nie pierwszy tego typu przypadek. Podobny pozew został złożony z powodu niezapłaconego czynszu za biura w San Francisco przy 650 California Street.

Według nieoficjalnych doniesień Elon Musk, po przejęciu firmy, zakazał płacenia za biura i wszelkim dostawcom, prawdopodobnie, aby obniżyć koszty. Jednak w dłuższej perspektywie zapewne odbije się to Twitterowi czkawką, gdy nie tylko będzie musiał zapłacić zaległe pieniądze, ale do tego dojdą też kary i odsetki.

To kolejny dowód na to, jak wielki panuje bałagan w Twitterze po przejęciu firmy przez Elona Muska.

Zobacz: Polska zawstydziła Elona Muska. Ważną rolę odegrał Orlen
Zobacz: Lud przemówił. Elon Musk musi odejść

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Diego Thomazini, ChameleonsEye / Shutterstock.com

Źródło tekstu: KitGuru, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu