DAJ CYNK

Windows 10: Microsoft prezentuje nowe narzędzie do zarządzania dyskami

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 33858

Nowe zmiany w zarządzaniu dyskiem są powiązane z faktem usuwania Panelu Kontrolnego z systemu Windows 10. A co konkretnie się zmieni?

Przypomnę, że w Windows 10 opcje zarządzania dyskiem/dyskami umieszczono w ustawieniach, w dziale System -> Pamięć. Mamy tam funkcję "Zarządzaj miejscami do magazynowania", która przenosi nad do Panelu Kontrolnego. Nowe rozwiązanie będzie pozostawiać nas w ustawieniach, a ponadto jako pierwsze w historii ma korzystać równocześnie z C++ oraz Windows Runtime (WinRT). Usprawni to interakcje wykonywane poprzez komponenty COM (Component Object Model), używane przez systemowy interfejs. To szczegóły techniczne, które większości użytkowników z pewnością nie interesują. Ale interesuje ich, co się zmieni? A oto odpowiedź.

Przede wszystkim zmiany na dyskach będą pokazywane w czasie rzeczywistym - zaczynając od zmiany ilości wolnej przestrzeni, kończąc na natychmiastowym wykrywaniu nowych, podłączonych nośników. Wyświetlane informacje będą zawierać praktycznie wszystkie informacje o nośniku - włącznie ze oceną jego stanu. Jak dotąd zmiany wprowadzane są dopiero po pewnym czasie, co może być nieco dezorientujące, zwłaszcza, gdy korzysta się z dysków do pracy. Funkcja "Zarządzaj miejscami do magazynowania" będzie wyglądać w ten sposób:

Zobacz: Windows 10: w grudniu śpij spokojnie, aktualizacji nie będzie

Jak poinformował Microsoft, celem wprowadzenia zmian jest ułatwienie dostępu do zarządzania dyskami oraz uzyskiwania informacji na temat ich stanu. Można będzie po nim nawigować, używając klawiszy kursora, współpracuje także w pełni z Windows Narrator. Kiedy to nowe rozwiązanie pojawi się w systemach Windows 10? Ponieważ na okres świąteczny ma nastąpić przerwa w aktualizacjach, zapewne stanie się to przed nią lub też dopiero w przyszłym roku.

Zobacz: Windows 10: łatka poprawia działanie trybu ciemnego oraz zapobiega utracie danych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Windows Latest

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu