DAJ CYNK

Windows 10: w grudniu śpij spokojnie, aktualizacji nie będzie

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 2623

Microsoft zapowiedział, że w grudniu nie wypuści żadnych wersji Preview systemu. Powrócą dopiero w styczniu 2021 roku wraz z regularnymi poprawkami bezpieczeństwa. Czy coś się stało?

Jak wiadomo, Windows 10 aktualizowany jest często. Otrzymujemy poprawki związane z bezpieczeństwem, optymalizujące istniejące funkcje, a także usprawniające elementy systemu. Dodatkowo osoby biorące udział w programie Windows Insider mają możliwość testowania nowych funkcji przed ukazaniem się ich w wersji stabilnej. Jednak żadnych aktualizacji nie będzie w grudniu, o czym poinformował Microsoft na swojej stronie. A konkretnie napisano tam tak:

Ze względu na minimalną ilość planowanych operacji w sezonie świątecznym oraz noworocznym, nie zostaną opublikowane żadne aktualizacje w grudniu 2020 roku. Miesięczne aktualizacje oraz aktualizacje bezpieczeństwa powrócą w styczniu 2021

Zobacz: Windows 10: niespodziewana poprawka dla procesorów Intel

Skąd taka przerwa? No cóż - nie ma żadnych powodów technicznych. Po prostu pracownicy Microsoftu też chcą mieć wolne i odpocząć pod koniec roku. Oczywiście jeśli zdarzy się jakiś niespodziewany wypadek, na przykład zostanie wykryta niezwykle groźna podatność czy też pojawi się problem uniemożliwiający prawidłowe działanie systemu Windows 10, z pewnością jest wyznaczony zespół awaryjny do zajęcia się problemem.

Taka przerwa jest również dobra dla nas, użytkowników. Jak wiemy, po aktualizacjach system często zachowuje się niespodziewanie źle, więc brak aktualizacji oznacza brak stresu po wprowadzeniu poprawek. Można zatem będzie spędzić spokojnie drugą połowę grudnia i mieć pewność, że maszyna z Windows 10 nie zawiedzie.

Zobacz: Windows 10: Microsoft wymusi aktualizację do nowszej wersji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Vlada Karpovich/Pexels

Źródło tekstu: BetaNews

Przewiń w dół do następnego wpisu