DAJ CYNK

Windows 10: Microsoft wymusi aktualizację do nowszej wersji

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 20432

Microsoft zaczyna nakłaniać użytkowników do przechodzenia na najnowsze wersje Windows 10. Dotyczy to osób używających edycji 1903.

Windows 10 przeszedł do wersji 1903 w maju 2019 roku. Jeśli ktoś od tego czasu nie wprowadzał nowych, większych aktualizacji, teraz otrzyma informację, że Microsoft kończy w przyszłym miesiącu wsparcie dla tej wersji i czas przeskoczyć na nową. A nie da się ukryć, że wiele osób postanowiło nie dokonywać aktualizacji, obawiając negatywnych konsekwencji, jakie one ze sobą niosą. I nie ma zmiłuj - aktualizacja będzie wymuszona, czyli wprowadzona automatycznie, bez pytania użytkownika o zgodę. Windows 10 1903 przestaje być wspierany od 8 grudnia - tego dnia otrzyma ostatnią aktualizację z poprawkami bezpieczeństwa. I koniec.   

Jednak już od listopada można spodziewać się wyskakujących okienek z informacjami o konieczności zmiany systemu na nowszy. Jaki? to zależy od parametrów maszyny. Jeśli będzie to możliwe, nastąpi od razu przeskok do October 2020, w innych przypadkach będzie to May 2020 lub nawet wersja 1909. Z kolei osoby korzystające z 1909 przejdą taki sam proces wymuszania w maju przyszłego roku. A w grudniu 2021 o zmianę wersji systemu zostaną poproszone osoby korzystające z Maj 2020.

Zobacz: Windows 10 October 2020 nie lubi się z dyskami Thunderbolt NVMe SSD

Warto dodać, że powyższe zmiany dotyczą użytkowników Windows 10 Home oraz Pro. W przypadku edycji Windows 10 dla edukacji i Enterprise będzie na zmianę wersji nawet dodatkowy rok.

Zobacz: Windows 10: Panel Sterowania został zablokowany

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu