DAJ CYNK

Windows 10: Panel Sterowania został zablokowany

HTur

Windows

Microsoft już jakiś czas temu poinformował, że z systemu Windows 10 zniknie Panel Kontrolny. Najnowsza aktualizacja dla Insiderów pokazuje, jak zostanie ukryty przed dostępem użytkowników.

W systemie Windows 10 obecność Panelu Sterowania przestała mieć sens, ponieważ w Ustawieniach mamy wszystko to samo. Dla użytkowników jest to myląca sytuacja i czasem po prostu nie wiadomo, do którego działu się udać w celu zmiany ustawień. Dlatego Microsoft chce usunąć Panel z zasięgu, do czego zaczął się właśnie zabierać. Najnowsze wydanie dla Insiderów to pierwszy krok w tym kierunku - gdy chce się przejść do Panelu, system automatycznie przekierowuje do działu Ustawienia. Co więcej - gdy próbuje się do niego dostać za pomocą narzędzi firm trzecich, również następuje przekierowanie.

Podsumowując krótko - Panel Sterowania został zablokowany, a skoro funkcja taka pojawia się w wydaniu dla Insiderów, za niedługo będzie można spodziewać się jej również w stabilnym wydaniu. Jak na razie jest wciąż obecny w systemie, ale nie ma do niego dostępu, zapewne któraś z kolejnych aktualizacji usunie go całkowicie ze struktury Windows 10.

Zobacz: Windows 10 otrzyma Cloud Clipboard, czyli schowek w chmurze

A ja przypomnę, że Panel Sterowania towarzyszy systemom Windows od samego początku, czyli edycji Windows 1.0. Przez lata zmieniał się jego wygląd oraz lista dostępnych funkcjonalności. Dopiero Ustawienia w Windows 10 przejęły na siebie wszystkie jego obowiązki i od kilku lat mamy do czynienia z dwoma zestawami funkcji, za pomocą których można ustawić każdy aspekt pracy maszyny, co jest nieco dziwne. Prawdopodobnie od przyszłego roku pozostaną nam tylko Ustawienia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixaby

Źródło tekstu: TechSpot

Przewiń w dół do następnego wpisu