DAJ CYNK

Windows 10 otrzyma Cloud Clipboard, czyli schowek w chmurze

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 4937

W Windows 10 mamy możliwość włączenia synchronizacji schowka, co pozwoli skopiować jego zawartość do wszystkich urządzeń z systemem Android. A chmurowa wersja ma umożliwić korzystanie z niego na każdym urządzeniu, do którego zalogujesz się przy użyciu swojego konta Microsoft.

W chwili obecnej możesz wejść w ustawienia Windows 10, skierować się do działu System, a następnie Schowek, aby zobaczyć, jakie masz możliwości związane ze schowkiem. Synchronizacja pomiędzy urządzeniem zewnętrznym a PC jest pomocna w wielu sytuacjach - na przykład gdy chcesz komuś przesłać SMS-em link do strony. Edycja chmurowa, czyli Cloud Clipboard, ma ułatwić przerzucania zapamiętanych przez system danych pomiędzy telefonami a PC. Nie jest to nowość - mamy taką fiunkcję w aplikacji Twój Telefon, jednak działa ona tylko z telefonami firmy Samsung.

Najnowsze doniesienia mówią, że teraz funkcja ta będzie dostępna dla wszystkich telefonów i tabletów, które używają aplikacji SwiftKey. Już teraz jest ona dostępna w jej wersji beta, a niektórym użytkownikom udało się do niej dotrzeć i potwierdzają - to działa! Warunkiem - posiadanie systemu Windows z aktualizacją Kwiecień 2018 lub późniejszą, czyli praktycznie - każdą obecnie używaną. Aplikacja SwiftKey umożliwi synchronizację schowka Windows 10 ze schowkiem systemu Android. Dzięki temu zrobisz na telefonie kopiowanie, a na komputerze wykonasz wklejenie. Funkcja ma wspierać tekst, HTML oraz obrazki do 1 MB. Będzie można także udostępniać pomiędzy urządzeniami historię schowka.

Zobacz: Windows 10: Microsoft testuje nowe funkcje

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu