DAJ CYNK

Windows 10 October 2020 nie lubi się z dyskami Thunderbolt NVMe SSD

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 2707

Ostatnia aktualizacja Windows 10, czyli October 2020, przyniosła użytkownikom pięć problemów. Teraz jednak dołącza do nich szósty - związany z dyskami Thunderbolt NVMe SSD.

Niestety, pomimo kolejnych miesięcy nie ma sytuacji, w której większa aktualizacja Windows 10 nie przyniosłaby jakiś problemów. Najnowsza, czyli October 2020, nie jest wyjątkiem. A szkoda - przyniosła sporo pozytywnych zmian, a negatywów doliczono się pięć. W nocy czasu polskiego Microsoft poinformował o szóstym - gdy podpina się do maszyny z Windows 10 dysk Thunderbolt NVMe SSD, wyskakuje następujące powiadomienie:

DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION (e6) An illegal DMA operation was attempted by a driver being verified

Co robić w takiej sytuacji? No cóż, na razie - po prostu nic. Dysku nie da się używać, nie ma też póki co sposobu, aby zadziałał. Microsoft i Intel pracują już nad rozwiązaniem, które ma pojawić się tak szybko, jak to tylko możliwe. Czyli - nie wiadomo, kiedy tak właściwie. Dlatego jeśli masz taki dysk i chcesz go podpiąć do maszyny z Windows 10 po aktualizacji October 2020 - lepiej na razie się wstrzymać.

Zobacz: Windows 10: są problemy z MS Office

Zobacz: Windows 10 ma już 70% rynku i na tym nie koniec

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Gerd Altmann/Pexels

Źródło tekstu: MS PowerUser

Przewiń w dół do następnego wpisu