DAJ CYNK

Sony pokazało nową konsolę. Oto Project Q

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Sony pokazało nową konsolę. Oto Project Q

Sony zaprezentowało swoją nową konsolę o nazwie Project Q. Chociaż to urządzenie przenośne, to nie jest jak Vita lub PSP.

W trakcie wczorajszego PlayStation Showcase Sony pokazało nie tylko nowego gry, ale też urządzenia, nad którymi pracuje. Wśród nich znalazły się bezprzewodowe słuchawki dla posiadaczy PS5 oraz konsola, którą aktualnie znamy pod nazwą Project Q. Co już o niej wiemy?

PlayStation Project Q

Informacje na temat konsoli są bardzo oszczędne. Potwierdziło się to, co pojawiało się wcześniej w plotkach. Chociaż jest to sprzęt przenośny, to nie będzie natywnie uruchamiać gier z PlayStation 5. Zamiast tego Japończycy postawili na handheld obsługujący PlayStation Remote przez WiFi. Oznacza to, że gry będa uruchamiane na PS5, a obraz z nich streamowany na Project Q.

Wiemy, że konsola ma 8-calowy ekran Full HD i ma oferować wszystkie funkcje znane z kontrolerów DualSense. Prawdopodobnie chodzi między innymi o wibracje haptyczne oraz adaptacyjne triggery. Nieoficjalnie wiemy, że możliwe będzie granie tylko przez WiFi. Sony nie przewiduje wersji z miejscem na kartę SIM i streamingu za pomocą danych mobilnych.

Więcej szczegółów mamy poznać w najbliższych miesiącach. Cena, data premiery i szczegółowa specyfikacja na razie pozostają tajemnicą.

Zobacz: Posiadacze PlayStation 5 wydają więcej kasy, ale nie na gry
Zobacz: Sony nie rezygnuje z PC-tów, ale gracze muszą poczekać 2-3 lata

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Sony

Źródło tekstu: Sony

Przewiń w dół do następnego wpisu