Realme szykuje się podbój rynku: zapowiada 20 produktów, rozwiązania AIoT i jest coraz bliżej Polski

Realme nie daje o sobie zapomnieć – nowe informacje o tej marce pojawiają się niemal codziennie, ale to dopiero początek. Chiński producent zapowiada na bieżący rok 20 produktów, chce inwestować w rozwiązania AIoT (sztuczna inteligencja rzeczy) i wiele też wskazuje, że coraz bardziej szykuje się do ekspansji na polskim rynku.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Realme szykuje się podbój rynku: zapowiada 20 produktów, rozwiązania AIoT i jest coraz bliżej Polski

Trzy dni temu miała miejsce premiera flagowca Realme X50 Pro 5G, który wchodzi do sprzedaży na rynki Europy, a co więcej – najwyraźniej będzie też kierowany do polskich klientów. Powstaje nawet polska strona marki, a X50 Pro 5G doczekał się już bogatego, polskiego opisu (choć jeszcze niedopracowanego). Co prawda urządzenia nie można jeszcze zamówić, a Polska zniknęła też z listy krajów obsługiwanych przez stronę realme Europe, ale jednocześnie firma zaczyna rozsyłać informacje prasowe po polsku.  

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak wynika z najnowszej takiej informacji, po premierze modelu Realme X50 Pro 5G producent ogłosił, że na smartfonach jednak nie poprzestanie. Marka chce tworzyć rozwiązania z segmentu sztucznej inteligencji rzeczy AIoT, czyli technologii łączących sztuczną inteligencję z Internetem Rzeczy. Zgodnie z przyjętą strategią realme zapowiada budowę Smart Trendsetter Lifestyle, czyli inteligentnego systemu do wykorzystania w życiu osobistym, domowym i podczas podróży. Jego grupa docelową są przede wszystkim młodzi użytkownicy marki. Centralnym punktem takiego ekosystemu będą smartfony.

Realme planuje wkrótce wprowadzić kolejne cztery inteligentne urządzenia, w tym smart zegarek, smart głośnik i takież słuchawki, a do tego ekran. Do końca roku takich inteligentnych gadżetów ma się pojawić aż 20. W ofercie pojawią się np. inteligentna kamera, robot zamiatający, walizki, ładowarki samochodowe i power banki.

Producent opracował też rozwiązania programowe. Do zarządzania smart urządzeniami służy aplikacja realme Link. Dzięki niej z poziomu smartfonu użytkownicy będą mogli sterować ekranem, słuchawkami, głośnikiem czy zegarkiem. Ikona aplikacji składa się z dwóch połączonych ze sobą liter „L” – i jak wyjaśnia producent, nie tylko ma to odnosić się do słowa „Link”, a także wygląda jak dwie przytulone osoby, bo „realme chce stworzyć platformę, która będzie wspierać w budowaniu wygodnego życia i skracać dystans między jej użytkownikami”. 

Realme szykuje się podbój rynku: zapowiada 20 produktów, rozwiązania AIoT i jest coraz bliżej Polski
Zobacz: 

Zobacz: