DAJ CYNK

Sony idzie na zakupy. Japończycy mają chrapkę na Firewalk Studios

Marian Szutiak

Wydarzenia

Sony idzie na zakupy. Japończycy mają chrapkę na Firewalk Studios

Sony Interactive Entertainment poinformowało o zawarciu porozumienia z ProbablyMonsters. W efekcie należące do tego ostatniego Firewalk Studios znajdzie się w rodzinie PlayStation Studios.

Firewalk Studios powstało w 2018 roku jako część ProbablyMonsters, niezależnej firmy produkującej gry AAA, założonej przez Harolda Ryana (byłego prezesa i przewodniczącego Bungie). Zespół Fiweralk to podobno najlepsi w swojej klasie deweloperzy, kierowani przez weteranów branży, Tony'ego Hsu (szef studia, wcześniej GM i SVP Destiny w Activision) oraz Ryana Ellisa (dyrektor gry, wcześniej dyrektor kreatywny w Bungie). Mają oni wieloletnie doświadczenie w tworzeniu jednych z najbardziej udanych i wpływowych tytułów multiplayer. W kwietniu 2021 roku ProbablyMonsters i Firewalk ogłosiły wyłączne partnerstwo wydawnicze z Sony Interactive Entertainment (SIE), a teraz Firewalk będzie 20. studiem, które dołączy do PlayStation Studios.

Zobacz: Sony ma duży problem z PlayStation VR2
Zobacz: PlayStation 5 zmiażdżyło konkurencję

Firewalk Studios jest kierowane przez światowej klasy zespół, cechujący się dużym doświadczeniem i głęboką pasją w tworzeniu wyjątkowych gier wieloosobowych. Jestem przekonany, że nadchodzący projekt studia będzie solidnym dodatkiem do portfolio PlayStation Studios i będzie miał kluczowe znaczenie dla rozwoju zasięgu PlayStation.

– powiedział Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment

Jesteśmy zachwyceni możliwością rozszerzenia naszej współpracy z Firewalk Studios i oficjalnie witamy cały zespół w PlayStation Studios. Mamy zaszczyt współpracować z ProbablyMonsters i Firewalk od kilku lat, a nasze zespoły dzielą te same ambicje. Innowacyjne podejście Firewalk do opowiadania historii i jego zaangażowanie w wysokiej jakości rozgrywkę wciąż przekracza nasze oczekiwania. Myślę, że fani będą bardzo zadowoleni, gdy zobaczą, co Firewalk ma dla nich w zanadrzu.

– powiedział Hermen Hulst, szef PlayStation Studios

PlayStation Studios, Firewalk Studios, baner

Firewalk Studios to niesamowity zespół, zbudowany specjalnie po to, aby dostarczyć graczom na całym świecie niezapomniane wrażenia z rozgrywki wieloosobowej. SIE od początku wspierało wizję naszego zespołu, dzięki wykorzystaniu niesamowitej mocy twórczej ekosystemu PlayStation Studio. Ten ekscytujący kolejny krok pomoże nam przekształcić naszą wizję w rzeczywistość.

– powiedział Tony Hsu, szef studia Firewalk Studios

Jako ProbablyMonsters jesteśmy niesamowicie dumni z zespołu i gry, które budowaliśmy przez ostatnie kilka lat. Firewalk Studios dołączające do PlayStation Studios to najlepszy możliwy ruch zarówno dla zespołu, gry, oraz graczy.

– dodał Harold Ryan, dyrektor generalny i prezes ProbablyMonsters

Stale rosnące studio Firewalk, zatrudniające prawie 150 pracowników, będzie nadal prowadzone przez zespół zarządzający studiem we współpracy z zespołem PlayStation Studios External Development. Warunki transakcji, w tym koszty przejęcia, nie zostały ujawnione ze względu na zobowiązania umowne.

Zobacz: Sony odleciało w sprawie Activision Blizzard. Chwytają się wszystkiego
Zobacz: Unia Europejska opóźnia decyzję w sprawie Activision Blizzard

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Roman Kosolapov / Shutterstock.com, Sony

Źródło tekstu: Sony