DAJ CYNK

Przelewy za pośrednictwem Google Pay? Już niedługo w jednej aplikacji!

Ta_Monika

Rozrywka

Na początku 2018 Google wprowadziło szereg zmian w swoich usługach mobilnych płatności. Zmieniły się nie tylko nazwy, ale założeniem powyższych zmian była integracja i uspójnienie usług (na wzór Apple Pay?). Dotychczasowe aplikacje Android Pay, Google Wallet i Pay with Google zastąpiono usługą Google Pay (chociaż portfel Google obsługiwany jest za pomocą odrębnej aplikacji). Można się trochę pogubić, ale idą zmiany na lepsze.Na początku 2018 Google wprowadziło szereg zmian w swoich usługach mobilnych płatności. Zmieniły się nie tylko nazwy, ale założeniem powyższych zmian była integracja i uspójnienie usług (na wzór Apple Pay?). Dotychczasowe aplikacje Android Pay, Google Wallet i Pay with Google zastąpiono usługą Google Pay (chociaż portfel Google obsługiwany jest za pomocą odrębnej aplikacji). Można się trochę pogubić, ale idą zmiany na lepsze.

Dla przypomnienia - Android Pay obsługiwał płatności zbliżeniowe NFC, Google Wallet umożliwiał przesyłanie środków pomiędzy użytkownikami, natomiast Pay with Google dawał możliwość zapisania dowolnej karty i korzystania z niej podczas płatności za pomocą Asystenta Google, bądź bezpośrednio w przeglądarkach internetowych. Po zmianach aplikacje te zostały zastąpione modułem Google Pay, oprócz którego oddzielnie można pobrać aplikację Google Pay Send (odpowiednik Google Wallet, niedostępny w Polsce).

Powiązanie usług zostało odkryte przez jednego z użytkowników forum xda-developers. Zmiana ta jest o tyle ważna, że oprócz ujednolicenia i ułatwienia korzystania z finansowych usług Google, dzięki niej otworzą się możliwości korzystania z nich w krajach, w których Google Pay Send nie było dostępnie (na przykład w Wielkiej Brytanii czy Polsce). W nowej wersji aplikacji Google Pay pojawia się na dole przycisk "wyślij pieniądze/przelew", po naciśnięciu którego następuje przekierowanie do wyboru odbiorcy z listy kontaktów, bądź utworzenie nowego spoza listy adresowej.

Nowa funkcja umożliwia nie tylko tworzenie pojedynczego przekazu, ale również tworzenie przelewów grupowych. Zlikwiduje ona konieczność korzystania z kilku aplikacji finansowych Google. Podoba się Wam taka integracja? Mnie bardzo. Ciekawe, kiedy pojawi się w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xda-developers.com, wł