DAJ CYNK

Steam czeka przebudowa. Nadchodzą duże zmiany

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Aplikacje

Valve pozbędzie się niektórych obrazków ze swojej platformy Steam. Producenci gier nie będą mogli już wstawiać już zdjęć okraszonych opiniami ekspertów i cytatami z różnych recenzji.

Wcale nie jest to rzadki widok, gdy galerię gry na Steam otwiera zdjęcie, na którym jest mało z gry, a dużo o niej opinii. Producenci często chwalą się w ten sposób nagrodami zdobytymi przez ich grę lub wysokimi ocenami, które tytuł uzyskał u znanych recenzentów. Valve zamierza zabronić wstawiania takich zdjęć.

Valve wprowadza nowe zasady. Część zdjęć będzie miała zniknąć.

Valve w oficjalnym poście zwraca uwagę na to, że takie zabiegi sprawiają, że fotografie są nieczytelne oraz mogą niekiedy wprowadzać klientów w błąd.

Staramy się, by klienci mogli w jak najprostszy i najbardziej przejrzysty sposób znajdować gry do kupienia i grania w nie na Steam. Ostatnio naszą uwagę przykuł fakt, że do obrazów swoich zasobów graficznych producenci gier coraz częściej dołączają tekst, logo nagród, a nawet oceny. Skłoniło nas to do wniosku, że nasze wytyczne nie są tak jasne jak powinny. Wskutek braku wprost określonych zasad zaobserwowaliśmy dodawanie do zasobów graficznych elementów powodujących u klientów dezorientację, a niekiedy nawet wprowadzających ich w błąd.

- czytamy w oficjalnym poście Valve.

Nowe zmiany dotyczące wstawiania graficznych miniatur na Steam będą obowiązywać od 1 września bieżącego roku. Już niedługo na fotografiach promujących grę nie będzie można umieścić ocen lub informacji o nich, co odnosi się również do recenzji na samej platformie. Ponadto, nazwy i logotypy nagród branżowych będą stanowczo zakazane. Nie będą dozwolone również żadne informacje o trwających lub nadchodzących zniżkach. Część z tych informacji nadal będzie możliwa do przekazania, lecz wyłącznie przy użyciu grafiki tymczasowej.

Nie oznacza to, że tekst całkowicie zniknie z grafik w sklepie Steam. Valve nadal zachęca do umieszczania tam tytułu gry oraz logo producenta, jednak właściciele platformy chcą, by było to zrobione w sposób czytelny i jednoznaczny. 

Głównymi przyczynami nadchodzących zmian jest fakt, że wiele miniatur było tak mocno ozdobione ocenami i dodatkowym tekstem, że ciężko było wyłowić tytuł gry. Co więcej, Valve wskazuje w swoim poście, że część ocen, którymi twórcy się chwalili, była już dawno nieaktualna, co mogło wprowadzać użytkowników w błąd. To samo dotyczyło informacji o promocji, które często pozostawały na zdjęciach, nawet po zakończeniu zniżki.

Zobacz: Rosjanie grożą pozwem. Twitch odebrał im mnóstwo kasy
Zobacz: Marvel. Tak wygląda 5. faza filmowego uniwersum. Szykuje się uczta

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Valve

Źródło tekstu: Valve