DAJ CYNK

5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 22

Anna Rymsza

Aplikacje


Google Play to prawdziwa kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami – liczymy też na wasze opinie i propozycje.

Microsoft Math Solver – i matematyka jest prosta

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Microsoft Math Solver to fenomenalna pomoc w nauce matematyki. Napisz problem na ekranie lub zrób zdjęcie kartki z zadaniem, a sztuczna inteligencja zajmie się resztą.

Microsoft Math Solver

Co ważne, Microsoft Math Solver poda nie tylko rozwiązanie, ale też kolejne kroki i informacje dodatkowe. Dzięki temu można poznać i utrwalić sobie metodę rozwiązywania problemów danej klasy krok po kroku. Jeśli to możliwe, aplikacja narysuje też wykres funkcji lub inne ilustracje i poda linki do dodatkowych wyjaśnień. To fenomenalna i zupełnie darmowa pomoc w nauce na każdym poziomie, dostępna również po polsku.

Macrosoft Math Solver przyda się przy rozwiązywaniu zadań z działów: arytmetyka, liczby rzeczywiste, liczby zespolone, NWW, NWD, czynniki, cyfry rzymskie, rodniki i wykładniki, ułamki, macierze, determinanty, równania kwadratowe, układ równań, nierówności, wyrażenia wymierne, wykresy liniowe, kwadratowe i wykładnicze, sumy, granice, pochodne, całki, średnia, mediana, dominanta, odchylenie standardowe, permutacje, kombinacje. Tę aplikację warto mieć ze sobą zarówno w podstawówce, jak i na studiach technicznych.

Copy Bubble – dla uzależnionych od podcastów

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Copy Bubble to schowek na wiele elementów w postaci pływającego przycisku. Jeśli korzystasz z klawiatury, która nie daje Ci możliwości przeglądania historii kopiowania albo lubisz zachować sobie na później więcej niż jeden fragment tekstu – to aplikacja dla Ciebie.

Copy Bubble

Copy Bubbble jest przede wszystkim intuicyjny. Pływający przycisk masz zawsze pod ręką i w każdej chwili możesz go dotknąć, by wrócić do kopiowanego wcześniej tekstu. Dostęp do aplikacji uzyskasz także z obszaru powiadomień. Na kółeczku będzie widoczna liczba skopiowanych fragmentów. W ustawieniach możesz dopasować jego rozmiar i przezroczystość.

Kopiowanie przebiega normalnie – po prostu aplikacja zapamięta każdą kopiowaną rzecz. Na liście zobaczysz całą historię. Z tego miejsca możesz usunąć wycinki, które już nie będą Ci potrzebne, edytować je oraz udostępnić.  

Human Anatomy Atlas 2021 – profesjonalny atlas anatomiczny 3D

Cena: 23,99 zł, zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Human Anatomy Atlas 2021 to odświeżona wersja fenomenalnego atlasu anatomicznego z trójwymiarowymi modelami każdego fragmentu ludzkiego ciała. W aplikacji jest ponad 10 tysięcy szczegółowych modeli, które można oglądać z każdej strony. Podstawowa wersja aplikacji zawiera atlas anatomiczny i animacje podstawowych ruchów układu mięśniowo-kostnego. Dodatkowo mozna dokupić paczki zawartości od szczegółowych modeli dentystycznych po wyjaśniające popularne schorzenia.

Human Anatomy Atlas 2021

Ponadto w tym atlasie anatomicznym znajdują się szczegółowe opisy działania organów oraz wysokiej jakości animacje, prezentujące ludzkie ciało w ruchu. Każdy widok można zobaczyć także w przekroju i nanosić na niego swoje własne notatki. W tej wersji atlasu można też udostępniać swoje zapisane widoki innym użytkownikom. Nie zabrakło wyszukiwarki, w której można wpisywać zarówno nazwy części ciała, jak i funkcje.

Aplikacja jest dostępna w sześciu językach. Nie ma wśród nich polskiego, ale nie sądzę, by była to przeszkoda. Human Anatomy Atlas to przede wszystkim wysoka jakość wizualna. Przy tych wspaniałych modelach opisy niejako schodzą na dalszy plan.

Sword of Xolan – platformówka jak za starych czasów

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Sword of Xolan to platformówka w starym stylu, opowiadająca historię młodego bohatera. Najwazniejsza jest dla niego sprawiedliwość, bez względu na koszt.

Poza bardzo klasyczną grafiką znajdziemy tu mnóstwo innych, dobrze znanych elementów. Jeśli zdarzyło Ci się zagrać w Contrę, Mario lub inną grę z epoki, znajdziesz tu mnóstwo znajomych pułapek i przeciwności losu. Nie jest to wada. Plansze są zaprojektowane bardzo starannie i bardzo interesujące.

Na uwagę zasługuje też mnogość przeciwników i przeróżnych stylach walki. Jak za starych czasów, musisz obserwować przeciwnika, by znaleźć jego słabe punkty. Jedynym problemem może być sterowanie z użyciem wirtualnych przycisków, ale można się do tego przyzwyczaić… albo podłączyć kontroler. Gra bez problemu go obsłuży.

IKEA – to kiedy przemeblowanko?

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

W połowie września IKEA zaktualizowała swoją aplikację do przeglądania asortymentu i inspiracji oraz robienia zakupów dla domu. W aplikacji można przejrzeć cały asortyment sieci, łącznie ze szczegółowymi wymiarami i wariantami kolorystycznymi. Jeśli zabierzesz aplikację na zakupy do sklepu stacjonarnego, możesz skanować w niej kody kreskowe artykułów i znaleźć je online.

IKEA

W aplikacji IKEA można zalogować się na swoje konto, dodawać przedmioty do ulubionych i oczywiście złożyć zamówienie z dostawą lub do odbioru w sklepie. Ponadto w aplikacji znajdują się zdjęcia przykładowych, urządzonych wnętrz i nieszablonowego użycia mebli i akcesoriów. To niezłe źródło inspiracji, jeśli planujesz przemeblowanie lub remont. Nawet jeśli nie szalejesz za meblami i dodatkami tej sieci, możesz skorzystać, oglądając przykładowe aranżacje.

Co ciekawe, aplikacja IKEA pozwala zarządzać twoimi danymi. Jeśli nie udzielisz na to zgody, nie będzie gromadzić informacji o towarach, które oglądasz. Jeśli jednak się na to zgodzisz, będzie proponować Ci artykuły podobne do poprzednio przeglądanych, dodanych do ulubionych lub wcześniej kupionych. To Ty decydujesz.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 21
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 20
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część ​​​​​​19
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 18
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 17
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 16
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 15

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.