DAJ CYNK

5 aplikacji na androida które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 26

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje

Aplikacje w Google Play, które warto mieć

Google Play to prawdziwa kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych, starannie wykonanych aplikacji bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami – liczymy też na wasze opinie i propozycje.

WasteMaster rynek odpadowy – cały rynek odpadowy w jednym miejscu

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

WasteMaster to polska aplikacja, znacznie ułatwiająca firmom gospodarkę odpadami. Mogą z niej korzystać wszyscy, którzy produkują odpady, chcą się pozbyć odpadów lub zajmują się utylizacją. Aplikacja pozwala szybko znaleźć odpowiednie podmioty do współpracy. Przyda się zarówno osobom prywatnym, które chcą wywieźć odpady jednorazowo, jak i firmom stale gospodarującym odpadami.

WasteMaster to przede wszystkim zweryfikowane informacje o podmiotach z branży. Z pomocą aplikacji można wygodnie wystawić oferty sprzedaży, kupna i utylizacji odpadów. W ten sposób darmowa aplikacja pozwala szybko znaleźć odpowiednie usługi w najlepszej cenie, zdobyć nowych kontrahentów, a także porównać swoją ofertę z konkurencją. Takie aplikacje przydałyby się też w innych branżach – to bardzo duże ułatwienie dla przedsiębiorców.

Twórcy aplikacji zebrali informacje o rynku odpadowym z całego kraju. W aplikacji znajdują się informacje o 130 milionach ton odpadów, należących do 400 kategorii, a także 90 tysiącach uczestników rynku odpadowego.

Cleo – aplikacja dla osób żyjących ze stwardnieniem rozsianym

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Cleo to darmowa aplikacja medyczna, która może pomóc osobom żyjącym z różnymi odmianami stwardnienia rozsianego. Przede wszystkim jest to dziennik, w którym osoba chora może notować swoje samopoczucie, nastrój i inne parametry oraz dodawać notatki. Jest tu też miejsce na monitorowanie objawów choroby, zmian funkcji poznawczych, bólu i tak dalej. Te informacje na pewno przydadzą się podczas wizyty u lekarza. Na podstawie uzupełnionego dziennika można generować szczegółowe raporty.

Cleo w Google Play

Ponadto w aplikacji znajdują się też dodatkowe materiały, od treningów ciała i pamięci przez przepisy na zdrowe potrawy po historie osób, które również żyją ze stwardnieniem rozsianym. Co ciekawe, dostępne tu artykuły można nie tylko przeczytać, ale też przesłuchać. To bardzo ciekawa propozycja. Dzięki temu aplikacja może motywować do ćwiczeń, zmiany diety i przede wszystkim poprawić nastrój.

W aplikacji nie zabrakło możliwości ustawiania przypomnień o wizytach u lekarza czy braniu leków.

Victor – krokomierz i motywacja do chodzenia

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Victor to polski asystent, który pomoże Ci utrzymać formę i zmotywować się do chodzenia. To prosta aplikacja sportowa, która może działać offline, w połączeniu z chmurą lub z kontem Google i Google Fit. Możesz wybrać, jak będziesz z niej korzystać i moim zdaniem w tym tkwi jej siła. Poza tym jest elegancka i mało krzykliwa, w przeciwieństwie do paru innych aplikacji sportowych, które zdarzyło mi się testować.

Victor w Google Play

Funkcje aplikacji są dość standardowe. Chodząc z telefonem przy sobie będziesz w niej „nabijać” kroki. Możesz dążyć do rekomendowanego celu 10 tys. kroków dziennie lub ustawić własny cel. Aplikacja będzie przyznawać odznaki za dobrą passę i wypełnianie celów dzień po dniu. Ponadto chodząc odblokujesz dodatkowe treści, które mają Cię motywować do dalszego chodzenia.

Ponadto są tu statystyki zrobionych kroków, spalonych kalorii, pokonany dystans i tal dalej. Aplikacja jest wciąż rozwijana, więc z czasem powinno się pojawić więcej danych.

Insbay – dla fanów „Zgłoś remont” w HGTV

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Insbay to gratka dla fanów programu „Zgłoś remont”, emitowanego w HGTV. W aplikacji znajdują się wszystkie aranżacje wnętrz z podziałem na sezony. Od 10 października prezentowane są finałowe aranżacje i produkty z 6. sezonu.

Insbay w Google Play

Zdjęcia i inspiracje to tylko część zawartości tej aplikacji. Jeśli któraś z aranżacji chwyci Cię za serce, możesz spróbować ją odtworzyć we własnej przestrzeni. Przy każdej z aranżacji znajdują się też zdjęcia i informacje o produktach, które zostały użyte. Wiele z nich możesz więc kupić samodzielnie, korzystając z linków do Allegro.

Po zalogowaniu możesz też fotografować własne dekoracje i łączyć je w kolaże z tymi z odcinków programu. To bardzo ciekawe rozwiązanie, jeśli nie chcesz przerobić wszystkiego, a tylko jedna czy dwie rzeczy wpadły Ci w oko. Oczywiście nie zabrakło materiałów dotyczących samego reality show.

Zrób z nami wystawę – wirtualny wernisaż w Twoim mieszkaniu

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Większość kraju została objęta czerwoną strefą, więc i do sztuki mamy ograniczony dostęp. Dlatego proponuję aplikację, która właściwie nie ma żadnego praktycznego zastosowania. Zrób z nami wystawę służy wyłącznie do oglądania kilku dzieł sztuki nowoczesnej w rozszerzonej rzeczywistości. Dzieła są bardzo nietypowe – to cyfrowe twory z ciekawą perspektywą i pracą światła.

Zrób z nami wystawę w Google Play

Aplikacja została zaprojektowana przez polskich artystów, by umożliwić „wieszanie” dzieł w dowolnym miejscu i skalowanie do dowolnego rozmiaru. Wernisaż możesz zrobić u siebie w mieszkaniu albo gdzieś na zewnątrz – wszystko zależy od Ciebie. Jedyne, czego potrzeba, to fragment ściany, która zostanie zeskanowana do rozszerzonej rzeczywistości.

Co ciekawe, w aplikacji znajduje się też mapa. Na niej możesz zobaczyć, gdzie inni użytkownicy umieścili cyfrowe obrazo-rzeźby. Zdjęcia są anonimowe.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 25
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 24
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 23
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 22
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 21
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 20
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część ​​​​​​19

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.