Revolut aktywował licencję bankową na 10 kolejnych rynkach w Europie. Oznacza to, że klienci w Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Estonii, Grecji, Łotwie, Malcie, Rumunii, Słowacji i Słowenii – mogą przenieś ć swoje konto do Revolut Bank i skorzystać z ochrony środków w systemie gwarancji depozytów.
Upgrade konta możliwy jest bezpośrednio z poziomu aplikacji i zajmuje zaledwie kilka minut. Fintech liczy na to, że bankowe konta depozytowe wraz z pozostałymi usługami i produktami Revolut zapewnią klientom więcej kontroli, użyteczności i bezpieczeństwa niż lokalne, tradycyjne instytucje finansowe.
W ciągu ostatnich czterech tygodni uruchomiliśmy bank w dziesięciu kolejnych krajach europejskich. Chcemy tym samym zapewnić klientom dodatkowy poziom bezpieczeństwa środków, a w niedalekiej przyszłości dostęp do klasycznych produktów bankowych jak kredyt konsumencki i karta kredytowa, z których już dziś korzystają nasi klienci w Polsce i na Litwie
– powiedział Virgilijus Mirkės, prezes w Revolut Bank.
W zeszłym roku Revolut uruchomił swój bank w Polsce i na Litwie, zaczął oferować też na obydwu rynkach usługi kredytowe. Licencja bankowa pozwala Revolut Bank oferować zdefiniowany zakres produktów bankowych za pośrednictwem aplikacji Revolut, obok pozostałych usług oferowanych przez pozostałe spółki z Grupy Revolut.
Zobacz: Revolut udostępnił płatności kodami QR. Nie wszyscy jednak z nich skorzystają
W ostatnim czasie Revolut Bank zaczął wydawać polskim klientom karty kredytowe (do 20 tys. zł) i wprowadził ofertę depozytowo-kredytową. Klienci mogą zgłaszać swoje zainteresowanie tymi produktami bezpośrednio z poziomu aplikacji. Ochrona depozytów gwarantowana jest przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów.
Grupa Revolut pozyskała do tej pory blisko 1 miliard dolarów finansowania i jest obecnie wyceniana na 5,5 miliarda dolarów. W ciągu 5 lat Revolut pozyskał ponad 15 milionów klientów na świecie.
Zobacz: Revolut wprowadza nowe opłaty i limity. Będzie drożej
Zobacz: Revolut jak PayU i Przelewy24 – uruchamia usługi akceptacji płatności
Źródło tekstu: Revolut