DAJ CYNK

Koniec gotówki w Polsce? Jest apel do NBP - Telemix odc. 17

Bartek Grzankowski (Grzanka)

Wydarzenia

telemix okładka

Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie pożegnać się z banknotami. Na razie liczby są nieubłagane. Ale są tacy, którzy próbują to zmienić.

Organizacja o nazwie Instytut Spraw Obywatelskich przygotowała specjalny list otwarty do prezesa NBP. W środku znalazły się postulaty, które maja na celu ratowanie fizycznego pieniądza. Z jednej strony, jak wskazuje instytut, usuwane są bankomaty, z drugiej wprowadzane są limity wypłat.

Prawda jest... wygodna.

Choć największym argumentem jest tu chyba wygoda, która przekonuje kolejnych Polaków do transakcji bezgotówkowych. Jak dużo korzystamy z takich usług? Między innymi o tym w najnowszym Telemixie. Dziś także dowiecie się o ustawie, która ma nas chronić przed fałszywymi połączeniami, SMSami i domenami internetowymi.

Tęskniliście za Gadu-Gadu? Właściciele aplikacji zapowiadają plany ekspansji. Czy "słoneczny" komunikator znów stanie się popularny? Mniej osób tęskni pewnie za Shopee, zwłaszcza, że co jakiś czas pojawiają się następcy, którzy próbują zająć miejsce tej platformy. Takie aspiracje ma Temu, choć w sieci można znaleźć sporo ostrzeżeń w tym przypadku.

Zobacz: Nieznany numer dzwoni? Zaskocz telemarketera prostymi trikami
Zobacz: Koniecznie sprawdź te opcje w telefonie. Będzie działać jak nowy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock