Samsung Galaxy miał być wisienką Samsunga na androidowym torcie. Zapowiadany od dłuższego czasu telefon miał się stać kluczową propozycją tego producenta jeśli chodzi o telefony z systemem od Google na pokładzie. Miał zaoferować coś więcej, niż tylko proste połączenie telefonu i systemu operacyjnego. Jednak czy to mu się udało? Czy jest to urządzenie, na które warto zwrócić uwagę? Które oferuje użytkownikowi coś więcej, niż wciąż niezbyt liczni konkurenci? Zapraszam do przeczytania testu telefonu Samsung Galaxy, w którym postaram się odpowiedzieć nie tylko na te pytania.
Zestaw
Zestaw składa się, oprócz telefonu i baterii, z ładowarki, kabla do transmisji danych oraz zestawu słuchawkowego. Brakuje tutaj karty pamięci, jednak wewnętrzna pamięć telefonu o wielkości 8 GB w pełni to rekompensuje. Podsumowując, zestaw fabryczny Samsunga Galaxy nie rozpieszcza, ale też i nie naraża nas na konieczność jakichś większych zakupów już na start.
Wygląd
Na samym dole przedniego panelu odnajdziemy klawisze "czerwonej" oraz "zielonej" słuchawki połączone w jeden przycisk. Ponad nimi, po lewej stronie, znalazł się klawisz dostępu do menu opcji, po prawej zaś - powrotu do poprzedniego poziomi menu. Pomiędzy nim, a czerwoną słuchawką upchnięto jeszcze klawisz wyjścia do menu głównego. Środek zajmuje czterokierunkowy manipulator, wewnątrz którego znalazł się przycisk zatwierdzania. Powyżej umieszczono ekran, a nad nim - głośnik.
Na górnym brzegu telefonu znalazło się wejście JACK 3,5 mm oraz gniazdo microUSB, schowane pod zaślepką. Na prawym boku odnajdziemy jedynie klawisz służący do wygaszania ekranu/blokady telefonu oraz spust migawki aparatu fotograficznego. Na krawędzi dolnym boku znalazła się "dziurka" od mikrofonu, natomiast na lewym, przy jego górze - dwa klawisze służące do regulacji głośności.
Tylny panel to miejsce w całości przykryte przez klapkę zasłaniającą baterię i wnętrzności telefonu. Na jej dole, po lewej stronie, umieszczono głośnik, natomiast na górze - oczko aparatu fotograficznego wraz z diodą.
Telefon w całości wykonany został z plastiku co oznacza, że w dotyku nie jest on najprzyjemniejszy. Spasowanie wszystkich elementów jest na bardzo dobrym poziomie, chociaż niewielkie zastrzeżenia można mieć do tylnej klapki, która przy mocniejszym nacisku wydaje z siebie niewielkie odgłosy. Jednak podczas normalnego użytkowania telefonu nie ma to większego wpływu na komfort.
Ogólnie wygląd telefonu jest bardzo poprawny i estetyczny. Nie znajdziemy tutaj żadnych niepotrzebnych elementów, ale nie doszukamy się również żadnej innowacji, która przyciągałaby jakoś szczególnie wzrok.
Ergonomia
Samsung Galaxy to telefon jednobryłowy, którego wymiary to 115,9 x 56 x 11,9 mm, a waga - 116,7 gramów. Gabarytowo nie jest on zbyt duży, ale również nie można go zaliczyć do urządzeń kompaktowych - mieści się w akceptowalnych granicach poręczności, jednak wyraźnie będziemy czuć jego ciężar w kieszeni.
Wiesz co, stabilniejsze to 5G będzie, bo choć technologia jest obecnie mocno pomostowa, to Plus jedn ...
Zatem czekam na informację kiedy będzie 5G SA;)
Być może ale jeśli opóźnienie jest podobne do LTE to nie ma się czym podniecać z tym 5G;)
Patrz ostatnie zdanie tekstu. Dopiero po przeskoku na niezależne od LTE 5G SA.
Wiesz? Ja wczoraj siostrzenicy "odnowiłem" taryfę na prepaidzie - wróciła po roku na jakiś czas z za ...
[T-Mobile] Cell Info
Sieć 5G - cz. 2. (od 2020 r.)
Smartfon z diodą powiadomień.
brak SuperCharge ładowania dla Mate10 Pro
[ ORANGE ] Pakiety no limit i bonus w Orange Free na kartę