DAJ CYNK

Test telefonu Samsung Galaxy A70 - fantastyczny ekran, pojemny akumulator i funkcjonalny interfejs

Damian Szerszeń (damianoo)

Testy sprzętu

Interfejs

Samsung Galaxy A70 działa pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z autorską nakładką systemową One UI w wersji 1.1. Interfejs stworzony przez Samsunga to bez wątpienia jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Wyróżniającą go cechą jest podział ekranu na część prezentacyjną (górna) i część interaktywną (dolna). Oznacza to, że w większości aplikacji systemowych elementy klikalne są prezentowane w dolnej części ekranu, dzięki czemu są w zasięgu kciuka. To znacznie ułatwia obsługę urządzenia jedną ręką.

Interfejs systemowy charakteryzuje się dużymi możliwościami personalizacji, zaczynając od opcji wyboru układu ekranu (szuflada aplikacji lub wszystkie aplikacje na ekranach startowych), poprzez możliwość grupowania aplikacji w foldery, a kończąc na licznych motywach, ikonach i tapetach, które są do dyspozycji użytkownika. Nie zabrakło także trybu nocnego, który można aktywować na stałe lub zgodnie z harmonogramem. Sterowanie urządzeniem może odbywać się przy pomocy standardowych przycisków u dołu ekranu lub gestów wywoływanych od dolnej krawędzi.

Łączność

Smartfon został wyposażony w komplet typowych standardów łączności. Na pokładzie znajdziemy LTE kategorii 6, Wi-Fi ac, Bluetooth v5.0 oraz NFC. Urządzenie może działać z dwiema kartami SIM jednocześnie, włącznie z możliwością odbierania połączeń z obu kart SIM. Podczas testów Samsung Galaxy A70 sprawował się bez zarzutów. Jakość połączeń telefonicznych była bardzo dobra, nie odnotowałem problemów z zasięgiem i działaniem w trybie dual SIM. Ponadto smartfon bez problemów łączył się z sieciami bezprzewodowymi i innymi urządzeniami przez Bluetooth, służył jako tracker podczas treningów, nawigacja samochodowa oraz wirtualna karta płatnicza.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu