DAJ CYNK

Motorola Edge 40 Neo jest piękna, ale ma też inne zalety (test)

Marian Szutiak

Testy sprzętu

Motorola Edge 40 Neo wyświetlacz


Wyświetlacz i jakość obrazu

Za wyświetlanie obrazu w testowanym smartfonie odpowiada 6,55-calowy panel P-OLED o rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli oraz ich zagęszczeniu na poziomie 402 ppi. To w zupełności wystarcza, by obraz na ekranie był zawsze ostry i pozbawiony poszarpanych krawędzi. Liczyć tu możemy również na świetnie wyglądające kolory, które dodatkowo bardzo dobrze wypadają w pomiarach kolorymetrycznych (patrz tabela poniżej).

Kolory Temperatura bieli Pokrycie Gamy Objętość Gamy Średnie ∆E (MAX)
Naturalne 7840 K 96,4% sRGB
68,3% AdobeRGB
70,7% DCI P3
100,1% sRGB
69,0% AdobeRGB
70,9% DCI P3
0,10 (0,68)
Nasycone 7466 K 100% sRGB
91,3% AdobeRGB
99,9% DCI P3
167,1% sRGB
115,1% AdobeRGB
118,4% DCI P3
0,20 (1,36)


Motorola Edge 40 Neo zrzuty - kolory

Podawana w specyfikacji Motoroli Edge 40 Neo szczytowa jasność ekranu wynosi 1300 nitów. Takiej wartości nie udało mi się uzyskać podczas pomiarów, ale zmierzone maksimum również było wysokie – 1027 nitów przy jasności regulowanej automatycznie. W połączeniu z doskonałym kontrastem daje to czytelny obraz w każdych warunkach, również w słoneczny dzień na zewnątrz. Maksymalna jasność przy ustawieniach ręcznych sięga 508 nitów.

Motorola Edge 40 Neo wyświetlacz

W ustawieniach wyświetlacz możemy wybrać, jakie kolory mają być wyświetlane na ekranie – naturalne czy nasycone, w obu przypadkach z możliwością regulacji temperatury. Zmienić możemy również częstotliwość odświeżania obrazu czy ustawić światła przy krawędziach (odpowiednik diody powiadomień). Nie zabrakło tu również ciemnego motywu czy podświetlenia nocnego (filtr światła niebieskiego).

Motorola Edge 40 Neo zrzuty - ustawienia obrazu

Głośniki i jakość dźwięku

Motorola Edge 40 Pro ma dwa głośniki do odtwarzania multimediów. Ten na górze służy również do prowadzenia rozmów (głośnik słuchawki), natomiast dolny ma wyloty skierowane w dół. Taki zestaw stereo radzi sobie całkiem nieźle z odtwarzaniem muzyki, ale lepiej unikać maksymalnej głośności. Przy niej wysokie tony potrafią „dawać po uszach”. Brakuje też oczywiście basów, szczególnie tych głębokich.

Jeśli są dla nas ważne zarówno wysokie tony, jak i basowe pomruki, do słuchania muzyki zdecydowanie polecam użyć w miarę dobrych słuchawek lub zewnętrznych głośników. Podłączymy je do telefonu przewodowo (USB-C) lub bezprzewodowo (Bluetooth).

Motorola Edge 40 Neo słuchawki


Głośniki Motoroli Edge 40 Pro są głośne. Maksimum zmierzone w odległości 60 cm od nich wyniosło 80,8 dB podczas słuchania muzyki z Tidala (jakość HiFi lub Master). Podczas odtwarzania dzwonków zapisanych w pamięci urządzenia było jeszcze głośniej – równo 84 dB. Osoby korzystające z tego urządzenia nie muszą się więc martwić, że przegapią jakieś połączenie przychodzące.

W systemowych ustawieniach dźwięku znajdziemy menu Dolby Atmos. Możemy w tym miejscu tu wskazać, czego słuchamy, lub zdać się na automat (inteligentny dźwięk, ustawienie domyślne). W pierwszym przypadku każda z dostępnych opcji ma swoje własne ustawienia dodatkowe z korektorem graficznym czy wirtualizatorem przestrzennym. Do dyspozycji mamy też funkcję Różne poziomy dźwięku, dzięki której możemy sterować głośnością wielu aplikacji.

Motorola Edge 40 Neo zrzuty - ustawienia dźwięku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl