DAJ CYNK

Test Huawei MateBook D 15 (2021) - nie wszystko się udało

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Testy sprzętu

Wygląd, obudowa i jakość wykonania

Nie ma co ukrywać – Huawei MateBook D 15 2021 pełnymi garściami czerpie z designu MacBooków Air. Podstawowe pytanie brzmi – czy jest w tym coś złego lub komuś to przeszkadza? Jeśli Chińczycy zamierzają od kogoś kopiować, to przecież najlepiej robić to od najlepszych, a do takich zaliczymy przecież firmę z Cupertino. Co jak co, ale akurat laptopy Apple mają bardzo prosty, a zarazem atrakcyjny wygląd, który – podejrzewam – wpisuje się w gusta wielu osób. Jeśli MateBook D 15 2021 prezentuje się podobnie, to jak nie mam nic przeciwko.


Ale co to podobieństwo oznacza w praktyce? Obudowa praktycznie w całości wykonana jest z aluminium, które z całą pewnością prezentuje się lepiej niż klasyczne obudowy z plastiku. Materiał sprawia wrażenie trwałego i jest miły w dotyku. Tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenia. Po kilku tygodniach użytkowania sprawa nie wygląda już tak kolorowo. Do wszystkich testów podchodzę z dużą uwagą i dbałością o sprzęt, a jednak opisywany laptop zdążył się porysować. Nie wiem nawet kiedy to nastąpiło, bowiem za każdym razem odkładałem go w bezpieczne miejsce. Posługując się pewnego rodzaju przenośnią, mógłbym powiedzieć, że Huawei MateBook D 15 2021 porysował się od samego leżenia, ale oczywiście byłaby to hiperbola. Nie zmienia to faktu, że niewielkie, bo niewielkie, ale jednak rysy na obudowie się pojawiły.

Huawei MetBook D15 (2021) - opinie test recenzja

Huawei MetBook D15 (2021) - opinie test recenzja

Jeśli chodzi o złącza, to tych nie ma wiele, jak na Ultrabooka przystało, ale powinny być wystarczające. Z lewej strony znajdziemy: 1 × HDMI, 1 × USB oraz 1 × USB-C, które służy do ładowania urządzenia. Z kolei prawa krawędź skrywa 2 × USB oraz minijack 3,5 mm combo do podłączenia słuchawek i/lub mikrofonu. Wystarczy na podłączenie myszki, słuchawek i zewnętrznej pamięci, więc nie ma powodów do narzekania. Zresztą niewielka masa musi nieść ze sobą pewne kompromisy i do takich należy zaliczyć rodzaj i liczbę dostępnych złączy. Za minus można uznać jedynie brak Ethernet RJ45 do podłączenia przewodowego internetu, ale to akurat przypadłość wielu ultramobilnych laptopów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Źródło tekstu: własne