Jaki komputer do gier? Polecane zestawy na listopad 2021


Jako złożyć komputer do grania? To pytanie, na które dzisiaj trudno udzielić prostej odpowiedzi. Pomimo trudniej sytuacji na rynku jednak podejmujemy się tego zadania. Oto proponowane zestawy PC na listopad 2021 roku.

Damian Jaroszewski (NeR1o)
6
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Jaki komputer do gier? Polecane zestawy na listopad 2021

Jak składamy polecane komputery dla graczy?

Wydajność w grach jest dla nas najważniejsza. Chociaż niektórzy mogą składać komputery stacjonarne do pracy, to w większości przypadków chodzi jednak o granie. Co to oznacza w praktyce? W pierwszej kolejności stawiamy na najważniejsze podzespoły, które mają bezpośredni wpływ na liczbę wyświetlanych w grach klatek na sekundę, czyli procesor, pamięć RAM oraz kartę graficzną. Na drugim miejscu stawiamy płytę główną, dysk (całkowicie rezygnujemy z nośników HDD) oraz zasilacz, co nie oznacza, że je bagatelizujemy. Nadal proponujemy możliwie najlepsze w naszej ocenie modele w danym przedziale cenowym.

Dalsza część tekstu pod wideo

Czemu w polecanych przez nas zestawach komputerowych nie ma ani obudów, ani chłodzenia do procesorów? Ma to swoje powody. Po pierwsze, wydaje mi się, że obudowa to w dużej mierze kwestia gustu. Dla wielu osób musi mieć odpowiednie parametry, a też dobrze wyglądać. O przecież gustach nie ma co dyskutować, w końcu każdy ma swój. Dla jednego wygląd obudowy nie będzie miał znaczenia, inny szuka konkretnie białego modelu, a jeszcze inny chce bok z hartowanego szkła, aby dobrze było widać podświetlenie RGB płyty, pamięci RAM czy karty graficznej. Dlatego polecane przez nas obudowy znajdziecie na ostatniej stronie. Identycznie ma się sytuacja z chłodzeniem. Jasne, to już bardziej technicznych element komputera, który ma konkretnie zastosowanie, ale też może pełnić rolę elementu wizualnego. Poza tym wiele zależy od tego, czy zamierzasz podkręcać procesor. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to najlepiej wybrać jakieś AiO lub wysokiej klasy model chłodzący powietrzem, który w ryzach będzie trzymać temperaturę układu. Jeśli nie, to w większości przypadków wystarczą te podstawowe modele. Dlatego polecane chłodzenia, tak samo, jak obudowy, znajdują się na ostatniej stronie.

Jaki komputer do gier? Polecane zestawy na listopad 2021

Miesiąc temu zmieniliśmy też nasze podejście w kontekście kart graficznych. Wcześniej nie proponowaliśmy zestawów, które tak naprawdę w danym momencie dałoby się złożyć. Jedynie podawaliśmy, jak komputer powinien wyglądać, gdyby ceny kart graficznych były na poziomie rekomendowanych (MSRP). To nie ma już sensu. Kryzys na rynku podzespołów potrwa jeszcze wiele miesięcy i z każdym kolejnym prawdopodobnie będzie się tylko pogłębiał. Dlatego trzymamy się zasady z poprzedniego miesiąca i bierzemy pod uwagę aktualne ceny kart graficznych i staramy się złożyć z tego coś sensownego. Przecież proponowanie zestawów w stylu "co by było gdyby" przez kolejny rok lub nawet dłużej kompletnie mija się z celem. Niestety, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy — składanie w tym momencie desktopa mija się z celem. Jeśli macie 5 tys. złotych, to aktualnie będzie on dużo gorszy niż jeszcze rok temu. A jeśli nie chcecie tracić na jakości, to trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni.

Wiem jednak, że są osoby, które nie chcą już dłuższej czekać, nawet kosztem wydania kilkuset czy nawet kilku tysięcy złotych więcej. Dlatego staramy się złożyć zestawy, które rzeczywiście da się w tym momencie kupić. Szkoda, że sytuacja jest w tym momencie taka, że ceny tydzień po publikacji mogą być już kompletnie nieaktualne, ale nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić. Zarówno my, jak i Wy, czyli nasi czytelnicy, musimy się tym liczyć. Ceny zmieniają się z dnia na dzień i raczej nie na lepsze. Możecie się też zastanawiać — co z procesorami Alder Lake, które trafiły już na sklepowe półki? Na razie nie proponujemy ich w naszych zestawach. Podatek od nowości jest zbyt wysoki, szczególnie w przypadku pamięci DDR5. Dlatego to mało opłacalny pomysł. Stworzyliśmy jedynie najdroższy i najlepszy zestaw z procesorem Core i9-12900K. Poza tym pozostajemy przy modelach Rocket Lake.

Pamiętajcie też, że nawet składanie komputera jest w pewnym sensie subiektywne, bo dla wielu osób różne podzespoły mogą wydawać się lepsze od innych. Nigdy nie da się zadowolić wszystkich. Wiemy o tym doskonale i dlatego chętnie wysłuchamy Waszych sugestii, co do proponowanych zestawów. Komentarze są do Waszej dyspozycji!

Czemu karty graficzne są takie drogie?

Temat ten jest wałkowany na prawo i lewo niemal przez wszystkich. Powody rosnących cen kart graficznych są już chyba wszystkim doskonale znane. W pierwszej kolejności należałoby winić kryptowaluty, a tak naprawdę to górników, którzy je wydobywają. Nie zrozumcie mnie źle, nie są oni największym złem i wina nie leży tylko po ich stronie, ale nie da się ukryć, że mają duży wpływ na ceny kart graficznych. Ceny kryptowalut, pomimo kilku mniejszych lub większych wahań, cały czas idą do góry. Ethereum, które wydobywa się właśnie za pomocą kart graficznych, bije w tym momencie swoje rekordy. Nie ma tu wielkiej filozofii — większy zarobek, to jeszcze większe inwestycje, aby w przyszłości zarabiać jeszcze więcej. W tym wypadku inwestycje, to kolejne grafiki, które zamiast do graczy, trafiają do górników, a ci są w stanie zapłacić więcej, niż gracze, bo z czasem kwota i tak im się zwróci. Poza tym chwilowe zawirowania i kolejne zakazy w Chinach udowodniły, że mniejsze zainteresowanie ze strony kopaczy ma bezpośrednie przełożenie na ceny GPU. To właśnie w momencie zakazu w Państwie Środka ceny drastycznie spadły.

Jaki komputer do gier? Polecane zestawy na listopad 2021


Kolejny czynnik to pandemia koronawirusa. W trakcie lockdownu gry, obok filmów, seriali i książek, stały się najpopularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Ludzie, zmuszeni do przesiadywania w domach, zapragnęli mocniejszych komputerów, konsol i nowych gadżetów. Do tego wiele osób przeszło na pracę w trybie zdalnym, co wymagało inwestycji w nowy desktop lub laptopa. W tym samym czasie fabryki, w których wszystko to było produkowane, zostały pozamykane. Wzmożony popyt i mniejsza podaż w połączeniu z utrudnionym, światowym transportem sprawiły, że do dzisiaj trwa ogromnym kryzys na rynku półprzewodników. Firmy muszą czekać średnio już ponad 21 tygodni na zamówione podzespoły. Jest tak źle, że na zamówiony w salonie samochód trzeba czekać po kilka miesięcy, bo producentom brakuje części, głównie tych elektronicznych. Poszczególne firmy niemal wyrywają sobie z rąk potrzebne układy scalone, płacąc za nie coraz wyższe kwoty. Co gorze, eksperci przewidują, że kryzys może potrwać nawet do 2023 roku.

Poza tym wpływ na ceny kart graficznych ma też wiele innych, mniejszych czynników. Tak naprawdę początku problemów można upatrywać już w 2018 roku, kiedy to Amerykanie ruszyli na wojnę handlową z Chinami. Nie sposób też pominąć kwestii rosnącej inflacji, również w Polsce. Jakby tego było mało, to w Chinach trwa aktualnie kryzys energetyczny, przez co Państwo Środka zamierza czasowo wyłączać produkcję w wielu fabrykach, które dostarczają podzespoły dla NVIDII, Intela, Apple czy Qualcomma. Jeśli liczycie, że w najbliższym czasie będzie lepiej, to prawdopodobnie się przeliczycie. Zapowiada się, że z miesiąca na miesiąc będzie tylko gorzej, a rok 2022 jeszcze tylko pogłębi kryzys. Co prawda trudno przewidzieć, co stanie się za miesiąc, dwa czy sześć, ale jeśli kupować komputer, to może to być jedna z ostatnich okazji. Zauważcie, że ceny cały czas rosną i trudno znaleźć powód, dla którego trend ten miałby się zatrzymać.

Laptop zamiast karty graficznej?

Jeśli tak trudno kupić komputer, to może jest inny sposób, aby cieszyć się najnowszymi grami? Oczywistą alternatywą są konsole. Rzecz w tym, że te nowej generacji też nie zalegają na sklepowych półkach. PlayStation 5 jest towarem niemal równie deficytowym, co karty graficzne. Trochę lepiej wygląda sytuacja z Xboxami Series X/S. Poza tym konsola nie będzie dobrym wyborem dla kogoś, kto chce grać akurat na komputerze. Dlatego zamiast desktopa i drogiej karty graficznej można wybrać gamingowego laptopa. Dzisiaj przenośne komputery stają się coraz ciekawszą opcją dla PC-towych graczy.

Jaki komputer do gier? Polecane zestawy na listopad 2021


W ciągu kilku ostatnich lat sytuacja na rynku gamingowych laptopów mocno uległa zmianie. Nie tak dawnop laptopy dla graczy nie tylko były piekielnie drogie, ale na dodatek oferowały dużo gorszą wydajność w porównaniu z desktopami. Dzisiaj nadal dobry komputer stacjonarny będzie lepszy od przenośnego i nikt nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości. Przy normalnych cenach desktop za 5 tys. będzie też wydajniejszy niż laptop za 5 tys. Jednak nie można pominąć faktu, że różnice są już coraz mniejsze, tym bardziej w dobie szalejących cen za GPU. Topowe, mobilne układy graficzne nie mają żadnych problemów z najnowszymi produkcjami, nawet na najwyższych ustawieniach i to w rozdzielczościach wyższych niż 1080p. Pomimo tego przy zakupie laptopa dla gracza trzeba być szczególnie uważnym. Rynek desktopów nie ma bezpośrednio przełożenia na komputery przenośne.

Przede wszystkim powinniście zwrócić uwagę na model układu graficznego. Przy okazji premiery mobilnych GPU z serii RTX 30 firma NVIDIA zaprezentowała aż 28 różnych wariantów kart graficznych do laptopów. Normalnie nie byłoby w tym nic dziwnego ani złego, gdyby nie fakt, że RTX 3060 potrafi być wydajniejszy niż najsłabsza wersja RTX 3080. Jak to możliwe? Wszystko zależy od ustawionego TGP, czyli tego, ile maksymalnie prądu może pobierać układ. Chociaż na papierze RTX 3060 115 W ma mniej pamięci i jednostek CUDA od RTX 3080 80 W, to ograniczone TGP tego drugiego sprawia, że "sześćdziesiątka" jest w stanie generować więcej klatek na sekundę.

Jaki komputer do gier? Polecane zestawy na listopad 2021

Poza tym pamiętajcie, że RTX 3060 w wersji mobilnej, to nie to samo, co RTX 3060 w wersji desktopowej. Model pełnoprawny, o ile można go tak nazwać, ma przede wszystkim dwa razy więcej pamięci VRAM (12 GB) w porównaniu z tym do laptopów (6 GB). Oba warianty różnią się też liczbą jednostek CUDA, chociaż tutaj akurat na korzyść mobilnego, który ma ich o 256 więcej. Pomimo tego desktopowa karta jest o około 15-30 procent bardziej wydajna. W przypadku mocniejszych modeli — RTX 3070 i RTX 3080 — różnice są jeszcze większe.

Jaki komputer do 2000 zł — AMD
 

Komponent Model Cena
Procesor AMD Ryzen 3 1200 AF 359 zł
Płyta główna Gigabyte B450 Aorus Elite 379 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Asus GeForce GT 1030 OC 2 GB 469 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 500 GB 259 zł
Zasilacz SilentiumPC Vero L3 500 W 199 zł
RAZEM 2044 zł
Pokaż więcej

 

Jaki komputer do 2200 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i3-10100F 379 zł
Płyta główna ASRock B560M Pro4 429 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Asus GeForce GT 1030 OC 2 GB 469 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 500 GB 259 zł
Zasilacz SilentiumPC Vero L3 500 W 199 zł
RAZEM  2114 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 3200 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i5-10400F 679 zł
Płyta główna ASRock B560 Pro4 499 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB LP 1149 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 500 GB 259 zł
Zasilacz SilentiumPC Vero L3 500 W 199 zł
RAZEM 3164 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 3700 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i5-10400F 679 zł
Płyta główna ASRock B560 Pro4 499 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Asus GeForce GTX 1650TUF Gaming 4 GB OC 1699 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 500 GB 259 zł
Zasilacz SilentiumPC Vero L3 500 W 199 zł
RAZEM 3714 zł
Pokaż więcej

Jaki komputer do 5000 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i5-10400F 679 zł
Płyta główna ASRock B560 Pro4 499 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Gigabyte RTX 2060 6 GB OC 2839 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 500 GB 259 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 650 W 329 zł
RAZEM 4984 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 5300 zł — AMD
 

Komponent Model Cena
Procesor AMD Ryzen 5 3600 959 zł
Płyta główna Gigabyte B450 Aorus Elite 379 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Gigabyte RTX 2060 6 GB OC 2839 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 650 W 329 zł
RAZEM 5284 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 5400 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i5-10400F 679 zł
Płyta główna ASRock Z590 Pro4 759 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Gigabyte RTX 2060 6 GB OC 2839 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 650 W 329 zł
RAZEM 5384 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 5900 zł — AMD
 

Komponent Model Cena
Procesor AMD Ryzen 5 3600 959 zł
Płyta główna Gigabyte B450 Aorus Elite 379 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Gigabyte RTX 3060 6 Eagle OC 12 GB 3399 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 650 W 329 zł
RAZEM 5844 zł
Pokaż więcej

 

Jaki komputer do 6000 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i5-10400F 679 zł
Płyta główna ASRock Z590 Pro4 759 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Gigabyte RTX 3060 6 Eagle OC 12 GB 3399 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 650 W 329 zł
RAZEM 5944 zł
Pokaż więcej

Jaki komputer do 6600 zł — AMD
 

Komponent Model Cena
Procesor AMD Ryzen 5 5600X 1399 zł
Płyta główna Asus TUF Gaming B550-Plus 549 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Gigabyte RTX 3060 6 Eagle OC 12 GB 3399 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W 429 zł
RAZEM 6554 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 7000 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i7-11700 1599 zł
Płyta główna MSI Z590-A PRO 799 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Gigabyte RTX 3060 6 Eagle OC 12 GB 3399 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W 429 zł
RAZEM 7004 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 7000 zł — AMD
 

Komponent Model Cena
Procesor AMD Ryzen 5 5600X 1399 zł
Płyta główna Asus TUF Gaming B550-Plus 549 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Asus GeForce RTX 3060 Ti V2 Mini 3899 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W 429 zł
RAZEM 7054 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 7500 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i7-11700 1599 zł
Płyta główna MSI Z590-A PRO 799 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Asus GeForce RTX 3060 Ti V2 Mini 3899 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W 429 zł
RAZEM 7504 zł
Pokaż więcej

Jaki komputer do 8600 zł — AMD

Komponent Model Cena
Procesor AMD Ryzen 7 5800X 1849 zł
Płyta główna MSI MAG B550 Tomahawk 649 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna MSI GeForce RTX 3070 Ventus X2 8 GB 4899 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W 429 zł
RAZEM 8604 zł
Pokaż więcej

Jaki komputer do 8800 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i9-11900F 1879 zł
Płyta główna MSI Z590-A PRO 799 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna MSI GeForce RTX 3070 Ventus X2 8 GB 4899 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W 429 zł
RAZEM 8784 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 10700 zł — AMD
 

Komponent Model Cena
Procesor AMD Ryzen 7 5800X 1849 zł
Płyta główna MSI MAG B550 Tomahawk 649 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix 10 GB 6699 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz be quiet! Straight Power 11 Gold 850 W 699 zł
RAZEM 10674 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 11000 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i9-11900F 1879 zł
Płyta główna ASRock Z590 Extreme 979 zł
Pamięci RAM Patriot Viper 4 16 GB (2 × 8 GB) 3733 MHz CL17 379 zł
Karta graficzna Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix 10 GB 6699 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz be quiet! Straight Power 11 Gold 850 W 699 zł
RAZEM 11034 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 11300 zł — AMD
 

Komponent Model Cena
Procesor AMD Ryzen 7 5800X 1849 zł
Płyta główna MSI MAG B550 Tomahawk 649 zł
Pamięci RAM XPG Spectrix D60G 32 GB (4 × 8 GB) 4133 MHz CL19 2 × 499 zł
Karta graficzna Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix 10 GB 6699 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz be quiet! Straight Power 11 Gold 850 W 699 zł
RAZEM 11293 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 11700 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i9-11900F 1879 zł
Płyta główna ASRock Z590 Extreme 979 zł
Pamięci RAM XPG Spectrix D60G 32 GB (4 × 8 GB) 4133 MHz CL19 2 × 499 zł
Karta graficzna Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix 10 GB 6699 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz be quiet! Straight Power 11 Gold 850 W 699 zł
RAZEM 11653 zł
Pokaż więcej


Jaki komputer do 14200 zł — Intel
 

Komponent Model Cena
Procesor Intel Core i9-12900K 2999 zł
Płyta główna Gigabyte Z690 Aorus Ultra DDR5 1659 zł
Pamięci RAM Kingstom FURY DDR5 32 GB (2 × 16 GB) 5200 MHz CL40 1659 zł
Karta graficzna Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix 10 GB 6699 zł
Dysk Kingston A2000 SSD M.2 NVMe 1 TB 399 zł
Zasilacz be quiet! Straight Power 11 Gold 850 W 699 zł
RAZEM 14114 zł
Pokaż więcej

Polecane obudowy

Nie jest tajemnicą, że każdy z nas ma inny gust. Podobają nam się różne rzeczy, więc trudno do każdego zestawu zaproponować optymalną obudowę, która odpowiadałaby wszystkim. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dodatkowe zestawienie proponowanych obudów w różnych przedziałach cenowych, które pasują do proponowanych przez nas komputerów.
 

Model Cena
SilentiumPC Armis AR1 129 zł
SilentiumPC Signum SG1 TG 216 zł
MSI MAG Forge 100R 289 zł
SilentiumPC Regnum RG6V TG 259 zł
Phanteks Eclipse P300 Tempered Glass 289 zł
SilentiumPC Astrum AT6V TG 319 zł
be quiet! Pure Base 500 Black 279 zł
Corsair 275R Airflow 329 zł
Pokaż więcej

Polecane chłodzenia CPU

W naszych zestawach nie znajdziecie proponowanego chłodzenia do CPU. Wyjątek stanowią sytuację, gdy cooler nie znajduje się w zestawie z procesorem i po prostu jest wymagany do działania komputera.

Po pierwsze, jest to element, na którym początkowo można trochę zaoszczędzić. Po drugie, chłodzenie trzeba dopasować do wybranej obudowy. Po trzecie, tutaj też w dużej mierze decyduje gust, bo niektórzy z Was mogą szukać prostych konstrukcji, a inni wyposażonych w podświetlenie RGB LED. Dlatego proponowane modele zamieszczamy na osobnej stronie.
 

Model Cena
SilentiumPC Fera 5 119 zł
SilentiumPC Fera 5 Dual Fan 149 zł
SilentiumPC Fortis 3 140 mm 155 zł
be quiet! Pure Rock 2 120 mm 169 zł
SilentiumPC Grandis 3 120/140 mm 205 zł
be quiet! Dark Rock 4 135 mm 285 zł
be quiet! Dark Rock Pro 4 120/135 mm 355 zł
SilentiumPC Navis Evo ARGB 240 2 × 120 mm 379 zł
Arctic Liquid Freezer II 240 2 × 120 mm 399 zł
Noctua NH-D15 2 × 140 mm 469 zł
SilentiumPC EVO ARGB 360 499 zł
MSI MAG Core Liquid 240R 2 × 120 mm 519 zł
Pokaż więcej


Polecane monitory

Na koniec postanowiliśmy zaproponować Wam jeszcze kilka monitorów dla graczy, również biorąc pod uwagę różne przedziały cenowe. Oto nasze propozycje:
 

Model Cena
LG 24MP59G-P 589 zł
Acer Nitro VG240YBMIIX 599 zł
HP 22x 639 zł
AOC G2590VXQ 643 zł
Acer Nitro VG240YUBMIIPX 849 zł
iiyama G-Master G2470HSU-B1 889 zł
iiyama G-Master GB2560HSU Red Eagle 919 zł
ASUS VG279Q Gaming 1199 zł
Acer XF250QCbmiiprx 1199 zł
Acer Nitro XV253QXBMIIPRZX 1399 zł
Dell Alienware AW2521HFLA 1569 zł
AOC AGON AG251FZ 1582 zł
Pokaż więcej