DAJ CYNK

POCO F3, czyli Redmi K40, już 22 marca. A może to POCO X3 Pro?

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

POCO F3, czyli Redmi K40, już 22 marca. A może to POCO X3 Pro?

22 marca Xiaomi urządza globalną premierę nowego urządzenia POCO. Producent nie ujawnia w pełni, co to za model, ale najprawdopodobniej będzie to Redmi K40 w nowym wydaniu jako POCO F3. W przeciekach pojawia się jeszcze inna nazwa: POCO X3 Pro.

Światowy oddział POCO ogłosił dziś zbliżającą się premierę nowego urządzenia marki. Odbędzie się ona 22 marca o godzinie 12.45 (13.00) naszego czasu. To wiemy na pewno, reszta niestety pozostaje bardzo niejasna.

Zobacz: Xiaomi Redmi K40 trafi na globalne rynki jako POCO F3

Z wcześniejszych przecieków wynikało, że dostępny tylko w Chinach smartfon Redmi K40 wejdzie na światowe rynki jako POCO F3. Model o symbolu M2012K11AG dostał wcześniej certyfikat FCC, a dokumentacja ujawniła też jego nazwę rynkową, czyli właśnie POCO F3. Urządzenie promowane jest hasłem When Power Meets Speed, czyli Kiedy Moc Spotyka Prędkość, a także hasztagiem #KingPOCO, co ma nawiązywać do lwa i jego królewskiej potęgi. Producent zapowiada tę premierę jako największe wydarzenie POCO w 2021 roku. 

POCO F3, czyli Redmi K40, już 22 marca. A może to POCO X3 Pro?

Sprawa się jednak komplikuje, bo według relacji z rynku indyjskiego smartfon o symbolu M2012K11AG to POCO X3 Pro (chociaż inny, przypisywany mu symbol to M2102J20SG). Indyjski oddział POCO zresztą sporo zrobił, by zagmatwać sytuację i pod hasztagiem #PROformance zapowiada smartfon, który ma być następcą Pocophone’a F1. Wbrew pozorom, sugerowany model to nie POCO F3, lecz właśnie POCO X3 Pro. Premiera tego urządzenia zapowiedziana została z kolei na 30 marca.

Być może więc Redmi K40 doczeka się dwóch nowych wcieleń: telefonu POCO F3 na rynkach światowych, a modelu POCO X3 Pro tylko w Indiach. Niewykluczone jest też, że będą to jednak dwa oddzielne telefony, tym bardziej że mają różnić się chipsetem. W  POCO X3 Pro miałby się znaleźć nowy Snapdragon 860.

Redmi K40, czyli w wersji globalnej POCO F3, to smartfon z ekranem AMOLED 6,67 cala o rozdzielczości Full HD+. Sercem tego modelu jest układ Snapdragon 870, wspierany przez 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci UFS 3.1. Smartfon obsługuje sieci 5G i jest zasilany akumulatorem o pojemności 4520 mAh z szybkim ładowaniem. Wyposażony jest w cztery aparaty, w tym główny z tyłu o rozdzielczości 48 Mpix.

Zobacz: Xiaomi zapowiada premierę POCO X3 Pro jeszcze w marcu
Zobacz: Xiaomi Poco X3 Pro - nadchodzi ulepszona wersja zeszłorocznego hitu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News