DAJ CYNK

Wielka Brytania wybierze Huaweia ponad USA

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4257

5G wieża BTS Nadszedł czas na kolejny odcinek epopei o USA chcących przekonać cały świat o źle Huaweia. Miejscem akcji tym razem jest Wielka Brytania.

USA próbują przekonać sojuszników, że powierzenie rozwoju sieci 5G Huaweiowi to zła decyzja. Amerykanie głoszą, że rzekomo rząd chiński będzie za pośrednictwem tej infrastruktury szpiegować. Biały Dom mógł świętować sukces jeśli chodzi o przekonanie Japonii, Australii oraz Hiszpanii. W innych krajach jednak Amerykanów spotkał srogi zawód. Mowa tu o Niemcach, Francji, Węgrzech czy Indiach.

Nie była pewna Wielka Brytania, do której regularnie wybierały się amerykańskie delegacje. Tym razem jednak Sir Mark Lyall Grant, który był doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego premier Theresy May przekonuje, że premier Boris Johnson już podjął decyzję. Brytyjczycy nie zablokują Huaweia. To wpisuje się w trend ostatnich wydarzeń - operatorzy BT oraz Vodafone oficjalnie stanęli po stronie chińskiej firmy, a Boris Johnson retorycznie spytał przeciwników Huaweia kogo niby innego proponują.

Zobacz Wielka Brytania: „Brak technicznych podstaw” zakazu dla Huawei
Zobacz HMS Core 4.0 wydany, Huawei coraz bardziej uniezależnia się od Google

Źródło tekstu: the guardian

Przewiń w dół do następnego wpisu