DAJ CYNK

HTC HD2 na Windows Phone 7

13.01.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5758

Ważne 0

0

Programistom z XDA Developers udało się zainstalować system Windows Phone 7 na starszym modelu HTC HD2, który fabrycznie współpracuje z Windows Mobile 6. Złamano także zabezpieczenia Microsoftu - bez problemu można pobierać aplikacje z Windows Phone Marketplace, czy korzystać z serwisów takich jak Zune, czy Xbox Live.

Programistom z XDA Developers udało się zainstalować system Windows Phone 7 na starszym modelu HTC HD2, który fabrycznie współpracuje z Windows Mobile 6. Złamano także zabezpieczenia Microsoftu - bez problemu można pobierać aplikacje z Windows Phone Marketplace, czy korzystać z serwisów takich jak Zune, czy Xbox Live.

ROM został przygotowany przez grupę DFT (Dark Forces Team). Autorzy twierdzą, że działają praktycznie wszystkie funcje systemu i aparatu. Można dzwonić, wysyłać SMS-y, przeglądać Internet, korzystać z Wi-Fi, Bluetooth, akcelerometru. Działa multitouch oraz synchronizacja z PC.



Początkowo był problem z usługami internetowymi Microsoftu, takimi jak Marketplace, czy Xbox Live, jednak to także udało się obejść:


Źródło tekstu: WPCentral

Komentarze
Zaloguj się
17. ~żuk
0

2011-01-15 22:34:32

"Programistom z XDA Developers udało się..." Co się miało nie udać? Urządzenia są sprzętowo identyczne, wczoraj nawet M$ na swoim blogu wrzucili instrukcję jak zainstalować WP7 na HD2

Odpowiedz

16. prezes
0

2011-01-14 18:48:21

@nikt: dzięki :) poczytam sobie :) pzdr

Odpowiedz

15. ~
0

2011-01-14 18:48:09

@11 - bo microsoft nie daje na to licencji. hd2 ma za dużo guzików :D

Odpowiedz

14. ~Q
0

2011-01-14 18:12:21

a fuj z tym windowsem.. android ponad wszystko :)

Odpowiedz

13. ~nikt
0

2011-01-14 07:36:46

a jak dobrze znasz angielski to tutaj: www.forum.xda-developers.com/showthread.php?t=911369

Odpowiedz

12. ~nikt
0

2011-01-14 07:34:44

poczytaj tu: http://pdaclub.pl/forum/leo/dft_flashing-wp7-to-leo-to-nie-fake- panowied/

Odpowiedz

11. prezes
0

2011-01-13 23:46:17

A jednak można, dało się to zrobić. Więc dlaczego nie ma oficjalnej od HTC aktualizacji do WP7? Ogólnie jestem zadowolony z HD2, ale tak to byłoby coś nowego i może mniej by się wieszał :) hehe Gdzie można ściągnąć ROM WP7 na HD2 o którym mowa w temacie ??

Odpowiedz

10. ~
0

2011-01-13 20:32:51

Żeby win pho 7 miał wsparcie dla innych procesorów niż qualcomm to kuchnia zawita w wielu innych telefonach i każdy będzie miał swój windows jak będzie chciał. Będzie ktoś chciał?

Odpowiedz

2011-01-13 17:59:06

Może wreszcie zabiorą się za Badę i Wave''a, z niecierpliwością czekam na WM lub Androida w moim Samsungu.

Odpowiedz

8. ~BADAOS
0

2011-01-13 17:28:16

@6 - do kompletu dorzucę BadaOS - np. nie ma VoIP. też przydałoby się złamać ;-)

Odpowiedz

7. ~Dognier
0

2011-01-13 17:13:32

Nie sądzę że iOS dał by się łatwo przeportować na jakiekolwiek inne urządzenie niż iPhone/iPod Touch/iPad, głównie ze względu na inne proporcje ekranu i zamknięcie tego systemu.

Odpowiedz

6. ~mnc
0

2011-01-13 17:08:00

jeszcze iOS i bedzie komplet :) Z checia bym zobaczyl system od apple na HD2, mimo ze dosc stary telefon, to nadal daje rade

Odpowiedz

5. ~MRN
0

2011-01-13 16:53:26

@1 - to tak jak "nokia na symbianie"

Odpowiedz

1

2011-01-13 16:52:40

No, no... nie dosyć, że na mojego HD2 moge zainstalować Androida to jeszcze Windows Phone 7... moze w końcu zaczne się bawić systemami :P

Odpowiedz

3. ~
-1

2011-01-13 16:52:17

WP7 lepiej chodzi wydajnościowo niż taki Android 2.2 , miałem okazje się przekonać na konferencji.

Odpowiedz