DAJ CYNK

Mapy Google zrobiły Polaków w balona. Setki wkurzonych

Przemysław Banasiak

Wydarzenia

Mapy Google zrobiły Polaków w balona. Setki wkurzonych

Polacy na południu Polski mieli w minionych dniach spory problem. Winowajcą okazało się Google Maps, chociaż kierowcy też dołożyli swoje pięć groszy.

 

Nowe technologie często usprawniają i uprzyjemniają pewne rzeczy. Nie inaczej wygląda to z jazdą samochodem. Sporo z nas świetnie jeszcze pamięta konieczność kupna atlasu i korzystania z papierowych map, gdy jechało się w dalszą trasę. Obecnie wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki w dowolnym smartfonie.

Zobacz: Orange zapewnił zasięg w tunelu na Zakopiance

Google Maps to nie wszystko. Trzeba używać też głowy

Nawigacja samochodowa potrafi być jednak zwodliwa i sprowadzić nas na manowce. Zwłaszcza, gdy kierowca wyłącza zdrowy rozsądek i myślenie, a tylko ślepo podąża za instrukcjami. Tak było i tym razem.

W sobotę 12 listopada miało miejsce oficjalne otwarcie wyczekiwanego od dawna tunelu na Zakopiance. Na wydarzeniu gościli politycy partii rządzącej i lokalni oficjele, a chwilę później na trasę wjechały już pierwsze samochody. Mimo wszystko jak donosi Moto.pl długi weekend nadal oznaczał korki na Zakopiance. Powód? Prozaiczny.

Chociaż nowy tunel w górze Luboń Mały jest stosunkowo krótki - ma zaledwie 2 kilometry długości - to zdecydowanie skraca czas potrzebny na pokonanie trasy. Z kilkunastu do mniej niż dwóch minut. W tunelu obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Tym samym sytuacja na trasie powinna być rozładowana.

Mapy Google zrobiły Polaków w balona. Setki wkurzonych

Powodem korków byli jednak jak zwykle kierowcy. Okazuje się, że Google Maps nadal nie posiada wprowadzonej aktualizacji i nie prowadzi przez nowy tunel. Zamiast tego sugeruje zjazd z trasy S7 i stary objazd. A więc drogę znacznie dłuższą, wolniejszą i omijającą nowy tunel.

Policja apelowała w weekend do kierowców, prosząc o prócz używania smartfonów korzystanie nadal ze zdrowego rozsądku i zwracanie uwagi na oznaczenia drogowe. Pozwoliłoby to wyeliminować takie pomyłki.

Zobacz: Chiny wyciągają asa z rękawa. Tego się Zachód nie spodziewał
Zobacz: KFC w cieniu skandalu. Klienci zniesmaczeni promocją

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Google Maps

Źródło tekstu: Moto, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu