DAJ CYNK

Możesz nie lubić naszego rządu. Ale Andrzej Duda na TikTok to majstersztyk

jszczesny

Wydarzenia

Prezydent RP Andrzej Duda

Można śmiać się z prób polityków zaistnienia w mediach społecznościowych. Ale to, co robi rząd pod tym względem i to, co zrobił Andrzej Duda i osoby odpowiedzialne za jego wizerunek to majstersztyk. Spójrzcie na materiał Prezydenta RP w serwisie TikTok, gdzie promuje akcję Grarantanna. Nie powinniście czuć zażenowania. To naprawdę przemyślany ruch. 

W sieci ukuło się, że Prezydent RP - Andrzej Duda jest "memiczny", czyli nad wyraz nadaje się do robienia z jego udziałem memów. Być może to efekt bardzo bogatej i elastycznej mimiki tego polityka. Młodzi ludzie doskonale znają Prezydenta RP i jeżeli nie kojarzą go z aktywnością polityczną, to na pewno kojarzą go z memów. Czy sztab odpowiedzialny za wizerunek Prezydenta Andrzeja Dudy wykorzystał ten fakt i postanowił wprowadzić głowę państwa do TikToka? 

Z pewnością nie było to zagranie przypadkowe. Jestem tego absolutnie pewien. Prezydent Andrzej Duda w serwisie TikTok promuje wydarzenie Grarantanna, które jest skierowane do młodych ludzi. A młodzi ludzie bardziej niż jakakolwiek inna grupa wiekowa jest zainteresowana e-sportem. O Grarantannie pisaliśmy dla Was już wcześniej, w innym tekście. Zapraszamy do jego przeczytania. 

Zobacz: Grarantanna Cup: turniej e-sportowy Ministerstwa Cyfryzacji. Nagrody o wartości 50 tys. zł i pracownie dla szkół

Patrząc na ten materiał nie odczuwam żenady, jaką odczuwałem często przy okazji innych aktywności polityków, czy celebrytów "starszej daty" w mediach społecznościowych. Przekaz jest prosty, wykorzystano "środki stylistyczne" typowe dla tej platformy społecznościowej, a i dostosowano treść do osób młodych - przy zachowani powagi urzędu Prezydenta RP. Powtórzę myśl z tytułu - każdego rządu można nie lubić. Ale Andrzej Duda w serwisie TikTok wypada naprawdę dobrze. I będzie się o nim mówiło. 

Zobacz: T-Mobile: 10 GB darmowego internetu dla klientów biznesowych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Graf. wprow. Radosław Czarnecki / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Źródło tekstu: Twitter Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Przewiń w dół do następnego wpisu