DAJ CYNK

5G czeka jedynie na lokalne regulacje - twierdzi Ryszard Hordyński z Huawei Polska

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8114

Technologicznie firma Huawei już od dłuższego czasu jest gotowa do wdrażania 5G. Do rozpoczęcia prac nad siecią nowej generacji potrzebne są jedynie lokalne regulacje.

Huawei rozpoczął badania i rozwój 5G już w 2009 roku i do tej pory przeznaczył na ten cel ponad 2 mld dolarów. Dzięki temu gotowe są już rozwiązania w zakresie budowy i optymalizacji sieci 5G, które uwzględniają między innymi wykorzystanie istniejących już zasobów - sieć nowej generacji może być rozwijana na bazie 4G. Efektem tych inwestycji jest także fakt, że Huawei (jak sam twierdzi) ma co najmniej 12-18 miesięcy przewagi na branżą, jeżeli chodzi o zaawansowanie technologii 5G. Firma ma też ponad 2500 patentów z tego obszaru.

Zobacz: Huawei przedstawia uproszczoną strategię wdrażania technologii 5G
Zobacz: Rezygnacja z rozwiązań Huaweia opóźni wdrożenie 5G o dwa lata
Zobacz: Nikt nie zgłasza tylu patentów co Huawei. Azjatyckie firmy są liderem pod tym względem

- Do obecnej chwili uzyskaliśmy 39 globalnych kontraktów komercyjnych, w tym 18 w Europie, na wdrożenie technologii 5G. Zainstalowaliśmy też ponad 50 tys. stacji bazowych sieci nowej generacji oraz zbudowaliśmy ponad 50 sieci przedkomercyjnych, obejmujących zasięgiem wiele państw i różnych operatorów.

- powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska

5G jest wdrażane w znacznie szybszym tempie niż inne technologie radiowe (RAT) w zakresie zastosowań komercyjnych. Po raz pierwszy w ciągu ostatnich prawie 40 lat sieci 5G i terminale do zastosowań komercyjnych na dużą skalę są jednocześnie w fazie dojrzałości. Należy też zaznaczyć, że minęło 10 lat, zanim 3G dotarło do 500 mln użytkowników na całym świecie i 5 lat w przypadku 4G. 5G zajmie to natomiast tylko 3 lata.

Zobacz: Sunrise uruchomił usługi 5G dla użytkowników w Szwajcarii. Operator postawił na rozwiązania Huaweia
Zobacz: W Republice Południowej Afryki powstała pierwsza sieć 5G. To wynik współpracy operatora rain oraz firmy Huawei
Zobacz: Hawe Telekom będzie rozwijać swoje kompetencje w zakresie 5G z pomocą firmy Huawei

Szacuje się, że w 2019 roku ponad 50 krajów przydzieli zasoby częstotliwości sieciom 5G, ponad 60 operatorów wdroży 5G na dużą skalę i będzie dostępnych ponad 40 typów komercyjnych terminali. Pierwsza fala komercjalizacji 5G obejmie jedną trzecią ludności świata, znacznie przekraczając skalę rozpowszechnienia 3G lub 4G.

- 5G nie można traktować jako pieśni przyszłości. Technologia, która stanowi rewolucję dla użytkownika końcowego – zarówno indywidualnego, jak i firm czy instytucji publicznych – jest gotowa i czeka jedynie na lokalne regulacje, które unormują zasady jej wdrażania i wykorzystania.

- dodał Ryszard Hordyński

Zobacz: 5 GB transferu wystarczy by zasmakować 5G. Tak wynika z koreańskich taryf
Zobacz: Huawei Mate X dostaje certyfikat urządzenia obsługującego sieć 5G. Dopuszczona sprzedaż na terenie UE
Zobacz: 5G - UKE rozdysponuje pasmo 3,6 - 3,8 GHz w czerwcu 2020 roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu