DAJ CYNK

Hawe Telekom będzie rozwijać swoje kompetencje w zakresie 5G z pomocą firmy Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4558

Podczas targów MWC2 2019 w Barcelonie firmy Hawe Telekom i Huawei ogłosiły nawiązanie bliskiej współpracy dotyczącej rozwoju kompetencji polskiej spółki w zakresie technologii 5G. Obie strony porozumiały się co do możliwości i wyzwań, jakie niosą ze sobą sieci 5G oraz omówiły rozwiązanie ewolucji połączeń ukierunkowanych na zintegrowane sieci transportowe.

Hawe Telekom powstał w 1990 roku i jest dostawcą usług sieciowych w zakresie infrastruktury w Polsce. Spółka posiada w naszym kraju sieć światłowodową o długości ponad 4000 km oraz liczne styki transgraniczne, a także węzły w Niemczech i Holandii. Ze względu na położenie geograficzne, przez Polskę wiodą najkrótsze trasy telekomunikacyjne, łączące Frankfurt nad Menem, uważany za telekomunikacyjne serce Europy, z takimi państwami, jak Chiny, Japonia, Korea Południowa, Kazachstan i Rosja. Jest to więc strategiczny obszar dla przebiegu światłowodowego Jedwabnego Szlaku XXI wieku.

W ostatnich latach najwięksi operatorzy zaplanowali i rozpoczęli budowę sieci 5G, co w najbliższej przyszłości będzie skutkowało gwałtownym wzrostem ruchu w szkieletowych sieciach telekomunikacyjnych. Odpowiadając na takie wyzwanie, spółka Hawe Telekom zobowiązała się do zapewnienia klientom najlepszych doświadczeń sieciowych, aby wzmocnić swoją pozycję w erze 5G i zbudować ultra szerokopasmowe sieci, zdolne sprostać gwałtownemu wzrostowi ruchu. Hawe rozwija również usługi sieciowe dla przedsiębiorstw, w tym oferuje łącza wykorzystywane przez polskie oddziały firm międzynarodowych.

W oparciu o model usług i plan rozwoju Hawe Telekom, firma Huawei zaproponowała kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje:

  • Transport wszystkich usług do MS-OTN - jedna platforma zapewnia różne interfejsy usługowe do łączenia usług od łączy prywatnych o przepustowości 64 kb/s do usług STM-N TDM oraz od linii prywatnych 10GE Ethernet do leasingu o przepustowości 100 Gb/s. Jedna sieć obsługuje różne usługi, takie jak prywatne linie korporacyjne oraz sieci typu backhaul i DCI,
  • Bardzo dużą przepustowość łącza – na pojedynczej długości fali można osiągnąć przepustowość 200G. Są to najlepsze osiągane parametry wydajności w branży. Pozwala to na płynną ewolucję do przepływności 400G/600G, co z kolei umożliwia dalszą redukcję kosztów per kanał i łatwe rozwiązywanie problemów związanych ze wzrostem ruchu.
  • Prywatną linię premiumnajpotężniejszy w branży ASON poprawia dostępność sieci do 99,999%. Ponadto rozwiązanie to zapewnia szyfrowane i niskie opóźnienia w sieciach prywatnych dla klientów VIP. Pozwala to zmaksymalizować wartość sieci poprzez zróżnicowane umowy SLA.

- Hawe Telekom i Huawei współpracują z powodzeniem od 13 lat. Konsensus w sprawie technologii ewolucji sieci jest podstawą do głębokiej współpracy pomiędzy obiema stronami w przyszłości. Rozwiązania Huawei umożliwiają nam dostarczanie niezawodnych, nowoczesnych usług dla naszych klientów. Ponadto, w oparciu o zintegrowaną platformę transportową usług, Hawe Telekom może rozwijać wiele usług, w tym sieci prywatne dla przedsiębiorstw, sieci typu backhaul 5G oraz połączenia centrów danych. Zmniejsza to nasze koszty inwestycji sieciowych i maksymalizuje wartość sieci.

- powiedział Przemysław Gągała, Dyrektor Sprzedaży Międzynarodowej Hawe Telekom.

- Huawei dostarcza potężne rozwiązania dla ponad 200 ISP na całym świecie. Dzięki ultra szerokopasmowemu i pełnozakresowemu dostępowi, platforma MS-OTN firmy Huawei pomaga klientom budować wysokiej klasy sieci prywatne o wysokim poziomie bezpieczeństwa, niezawodności i niskich opóźnieniach, co poprawia wartość per-bitową i ułatwia sukces biznesowy.

- powiedział Chen Wenbo, wiceprezes Huawei Enterprise Transmission Network Product Line.

Zobacz: Na Islandii ruszą testy 5G. Tamtejszy operator Nova podpisał w tej sprawie umowę z firmą Huawei
Zobacz: Malezja nie boi się Huaweia. Chińska firma podpisała porozumienie z Maxis na rzecz przyspieszenia wdrożenia 5G
Zobacz: 5G Simplified Solution - pomysł Huaweia na tańsze wdrażanie sieci nowej generacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu