DAJ CYNK

Huawei Mate X dostaje certyfikat urządzenia obsługującego sieć 5G. Dopuszczona sprzedaż na terenie UE

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7483

Huawei informuje o przyznaniu certyfikatu CE dla składanego smartfonu Mate X obsługującego sieć 5G. Dopuszcza on możliwość wprowadzenia produktu na rynek Unii Europejskiej.

Przedstawiciele Huawei przekonują, że to właśnie składany Mate X otrzymał pierwszy na świecie certyfikat CE dla urządzenia obsługującego sieć 5G. Ich przyznawaniem zajmuje się firma TÜV Rheinland. Określone grupy produktów dopuszczone do importu i sprzedaży muszą spełniać szereg wymagań związanych z bezpieczeństwem użytkowania, spełnianiem określonych norm i dyrektyw unijnych.

Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

Huawei Mate X ma na pokładzie 7-nanometrowy chipset Balong 5000 obsługujący pasma 2G, 3G, 4G i 5G. Szczytowa prędkość pobierania w paśmie poniżej 6 GHz osiągnięta przez ten układ wyniosła 4,6 Gb/s. Balong 5000 obsługuje jednocześnie pasma samodzielne i niesamodzielne (SA i NSA). 

Jak mówi Bruce Lee, wiceprezes segmentu smartfonów w Huawei Consumer Business Group:

Sieć 5G oraz urządzenia ją wykorzystujące są znacznie bardziej złożone od poprzednich generacji sieci telekomunikacyjnych. Ocena smartfonów 5G to bezprecedensowe wyzwanie. Dzięki współpracy zespołów Huawei i TÜV Rheinland obie strony dokonały znaczącego przełomu w kluczowych technologiach certyfikujących. Huawei będzie nadal współpracować z TÜV Rheinland nad rozwojem technologii certyfikacji urządzeń komunikacyjnych, po to by wprowadzać na europejski rynek terminale 5G.

Zobacz:  Huawei Mate X w obiektywie TELEPOLIS - tak wygląda najładniejszy obecnie składany smartfon

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu