DAJ CYNK

Internet ze Starlinków także w Polsce. Poznaliśmy ceny

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Starlink Internet satelitarny Polska ceny

Z dostępu do Internetu za pośrednictwem satelitów Starlink skorzystamy również w Polsce. Już można składać zamówienie, poznając przy okazji koszty tego przedsięwzięcia.

Nad naszymi głowami lata coraz więcej Stalinków. niewielkich satelitów telekomunikacyjnych, które mają zapewnić dostęp do Internetu na całym ziemskim globie, a w szczególności w miejscach, do których z różnych względów nie docierają inne łącza (kablowe lub mobilne). Firma Elona Muska oferuje dostęp do satelitarnych łączy internetowych w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale na tym się nie skończy.

Zobacz: SpaceX dostał zielone światło na uruchomienie Internetu ze Starlinków w Wielkiej Brytanii
Zobacz: SpaceX Starlink będzie operatorem telekomunikacyjnym

Firma SpaceX, stojąca za Starlinkami, pochwaliła się niedawno, że ma 10 tysięcy użytkowników, którzy mogą pobierać dane z Internetu z szybkościami rzędu 50-150 Mb/s. Klientów Internetu satelitarnego Muska za kilka miesięcy może być jednak znacznie więcej, ponieważ znacznie rozszerzy się zasięg usługi. Będzie można z niej na przykład skorzystać w Polsce, a zamówienia można składać już teraz pod adresem starlink.com. Realizacja zamówień ma się rozpocząć w drugiej połowie tego roku, a z uwagi na limitowaną dostępność, obowiązywać będzie zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

Korzystanie ze Starlinków nie jest tanie

No dobrze. A ile to wszystko będzie kosztować. Składając zamówienie zobaczymy od razu polskie ceny. 2269 zł to cena sprzętu, a 276 zł jego dostawa. Miesięczny abonament to z kolei 449 zł. Jest drogo, ale w przypadku osób czy firm, które nie mają innej możliwości, by skorzystać z Internetu z przyzwoitą prędkością, oferta może być atrakcyjna.

Starlink Internet satelitarny zamawianie

Zobacz: T-Mobile: odbierz zegarek Xiaomi Mi Watch Lite w prezencie
Zobacz: Droższy no-limit w lajt mobile - zmiana w stylu więcej za więcej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Starlink.com

Przewiń w dół do następnego wpisu